Hendrick opäť postaví auto do Xfinity Series, za volantom štyri hviezdy Cup Series

HendrickCars.com bude opäť poskytovať primárne sponzorstvo pre Chevrolet Camaro #17 Hendrick Motorsports, ktorý sa v roku 2024 zúčastní 10 pretekov NASCAR Xfinity Series. Jazdiť bude každý zo štyroch hviezd tímu v NASCAR Cup Series, ktorých doplní okruhový špecialista veterán Boris Said.

Plán podujatí, v ktorých sa tím predstaví, odštartuje 9. marca na Phoenix Raceway, kde za volant zasadne čerstvý šampión Daytona 500 William Byron, ktorý sa na štyri preteky spojí s crew chiefom Brandonom McSwainom, vedúcim inžinierom tímu #24 v Cup Series. Zvyšných šesť pretekov bude mať v pozícii šéfa posádky Greg Ives, ktorý má na konte 15 víťazstiev v národných sériách NASCAR a je šampión Xfinity Series 2014. V rámci rozpisu bude Kyle Larson jazdiť na Circuit of the Americas (Austin) 23. marca a na Chicago Street Race, 6. júla.

„Číslo 17 je veľkou súčasťou nášho príbehu a bolo by špeciálne vidieť ho vyhrávať – a vyhrávať často – počas našej 40. jubilejnej sezóny,“ povedal Rick Hendrick, majiteľ Hendrick Motorsports a predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Hendrick Automotive Group. „Sponzorstvo bolo pre HendrickCars.com a naše obchodné zastúpenia veľkým úspechom a sme radi, že v roku 2024 môžeme pridať ďalšie preteky a posunúť to na inú úroveň. Je to víťazná cesta alebo krach.“

Tím #17 HendrickCars.com absolvoval štyri štarty v Xfinity Series v roku 2022 a šesť v roku 2023. V 10 kombinovaných vystúpeniach pozbieral tri pole position, šesť umiestnení v TOP5 a sedem umiestnení v TOP10, vrátane troch výsledkov na druhom mieste. Hendrick Motorsports má bohatú históriu s číslom 17. Člen Siene slávy NASCAR Darrell Waltrip v rokoch 1987 až 1990 dosiahol deväť víťazstiev pre tento tím, čo zvýraznil jeho triumf v roku 1989 v DAYTONA 500. V tomto čísle sme v minulosti videli jazdiť v rôznych pretekoch, vrátane NASCAR Camping World Truck Series v rokoch 2000 a 2001, aj Rickyho Hendricka.

PLÁN PRETEKOV #17 HENDRICK MOTORSPORTS V NASCAR XFINITY SERIES 2024

9. marec, Phoenix Raceway (William Byron)
23. marec, Circuit of The Americas (Kyle Larson)
11. máj, Darlington Raceway (William Byron)
25. máj, Charlotte Motor Speedway (Chase Elliott)
8. jún, Sonoma Raceway (Boris Said)
22. jún, New Hampshire Motor Speedway (Alex Bowman)
6. júl, Chicago Street Course (Kyle Larson)
13. júl, Pocono Raceway (William Byron)
31. august, Darlington Raceway (Chase Elliott)
14. september, Watkins Glen International (William Byron)

fotografia: hendrickcars.com

Napsat komentář