Hamlinov pohár trpezlivosti po ďalšom incidente s Chastainom pretiekol

hamlin - nbcsports

Dennymu Hamlinovi došla trpezlivosť s Chastainom po nedeľnom incidente na Atlanta Motor Speedway, ktorý nebol prvým medzi touto dvojicou v tejto sezóne. Jeho súper však nevidel v oboch momentoch podobnosť.

Denny Hamlin povedal, že dosiahol vrchol trpezlivosti s Rossom Chastainom po tom, čo kontakt s Chastainom zničil Hamlinove šance v pretekoch druhýkrát za niečo vyše mesiaca. Ale Chastain, ktorý skončil na Atlanta Motor Speedway druhý, povedal, že tento kontakt nebude spájať s ich incidentom z 5. júna na World Wide Technology Raceway. Tak či onak, Hamlin má Chastaina dosť.

Hamlin vo včerajších pretekoch 14 kôl pred cieľom obiehal súpera vonkajškom a takmer dokončil posun na štvrté miesto, keď Chastain narazil do jeho ľavej zadnej časti. Kontakt poslal Hamlina v šmyku na spodnú časť trate a trávnatú plochu prednej rovinky. „Je to všetko na nejakej úrovni, ktorú som ochotný prijať. Je to pre neho len ďalšia nešťastná okolnosť,“ odpovedal Hamlin na otázku, či bola prekročená hranica s Chastainom. Zároveň dodal, či môže jazdcovi Trackhouse Racing prekaziť cestu za titulom šampióna to, že si rozhneval viacero súperov. „Myslím si, že je to len tak, že každý má určite inú úroveň tolerancie, ale vy viete, že ja som dosiahol svoj vrchol,“ dodal pretekár Joe Gibbs Racing.

sndsk

Chastain nechcel včerajší incident prirovnávať situácii z Gateway. „Tento moment bol odlišný, pretože som mal výrazne poškodenia,“ povedal jazdec, ktorého auto sa poškodilo pri zrážke deviatich áut v 91. kole. „Bolo to príliš tesné a ja som jednoducho nedokázal ubrať plyn, ktorý som mohol predtým. Stále som púšťal pedál, ale nestačilo to.“ Chastain povedal, že to plánuje vysvetliť Hamlinovi, ktorý sa napokon prepadol až na 25. miesto. „Teraz máme vzťah, kde sa s ním môžem porozprávať. Už mám jeho telefónne číslo. Takže určite budem volať, pretože som pracoval na lepšom vzťahu. Len som to tam prekompenzoval,“ dodal.

Chastain priznal chybu pri kontakte s Hamlinom už v rádiovej komunikácii, ktorá sa objavila aj v televíznom vysielaní. „OK, moja chyba, ale stále sa to deje. Mám rád Rossa, je to naozaj dobrý pretekár, ale musí nájsť spôsob, ako jazdiť preteky bez neustáleho kontaktu. Ak svoju jazdu nevyčistí, ostatní jazdci mu nedovolia vyhrať šampionát,“ povedal analytik NBC Sports Jeff Burton. Hamlin sľúbil odplatu už minulý mesiac po incidentoch na World Wide Technology Raceway, kde Chastain v úvode narazil do Hamlina a poslal ho do bariéry. Denny potom niekoľkokrát blokoval súpera a v jednom okamihu ho doslova vybrzdil. NASCAR povedal Hamlinovmu tímu, aby to zastavil, ale Hamlin v ten deň povedal novinárom, že s Chastainom neskončil.

NASCAR Cup Series Toyota/Save Mart 350

fotografie: reprofoto/NBCSports, NASCARmedia.com

Napsat komentář