Gray po emotívnej výhre v ARCA: „Steven na nás dával pozor. Takto to chcel pre nás aj pre seba“

Gray ARCA win

Emotívny večer priniesli piatkové preteky ARCA Series vo Phoenixe. Taylor Gray vyhral len pár dní po obrovskej tragédií, ktorá postihla jeho tím DGR Racing.

Žiadne oslavné „donuty“. Taylor Grey po svojom premiérovom triumfe v pretekoch ARCA Menards Series na Phoenix Raceway absolvoval víťazné kolo v protismere. Po príjazde na Victory Lane sa vysunul z okna svojho auta a oboma rukami ukázal smerom do nebies. Jeho triumf bol totiž poznačený tragédiou.

Tragédiou, ktorá sa stala len tri dni pred samotným podujatím v Arizone. Steven C. Scotts, vodič kamiónu tímu David Gilliland Racing zahynul pri dopravnej nehode v štáte Texas, keď bol s autom číslo 17 a ďalším vybavením na ceste na 1-míľový ovál. Dvaja ďalší členovia posádky John Zaverl a Michael Mizzelle vyviazli z nehody len zo zraneniami. Mená všetkých troch mal Gray na svojom voze, umiestnené nad oknom na jazdcovej strane.

„Myslím, že Steven na nás dnes dával pozor. Myslím, že to chcel pre nás, chcel to pre seba,“ povedal po pretekoch Gray. Šestnásťročný mladík sa dostal do čela v 138. kole, zvládol aj záverečné reštarty a overtime, ktorý podujatie predĺžil o štyri kolá. Najlepšiu päťku doplnili Daniel Dye, Sammy Smith, Rajah Caruth a Jake Drew. „Celý víkend bol venovaný Stevenovi, Michaelovi a Johnovi. Stále som smutný z celej situácie, je pre mňa náročné užívať si toto víťazstvo. Táto výhra je pre nich, pre nikoho iného. Prešli si hroznou vecou, ktorú veľa ľudí nezažije.“

Víťazstvo malo pre Graya význam aj z iného hľadiska. Vlani v auguste si pri dopravnej nehode zlomil jeden zo stavcov. „Po mojej nehode, to čo ma tak rýchlo dostalo späť, bolo, že som chcel opäť pretekať. Nútilo ma to makať na sebe. Boli dni, kedy sa mi nechcelo ísť do posilňovne, ale urobil som to. Mal som tak trochu mentalitu Floyda Mayweathera. Chcel som pretekať, chcel som vyhrať. To, že som chcel vyhrať, mi umožnilo zotaviť sa tak rýchlo, ako som to dokázal,“ dodal.

grayARCA

fotografie: twitter.com/DGRRacing, twitter.com/ARCA_Racing

Napsat komentář