Gordonův (ne)zpackaný začátek sezóny

Sezóna 2015 se konečně naplno rozjela. Máme za sebou slavnou pětistovku v Daytoně a závod v Atlantě. Tyto dva závody byly plné očekávání, zklamání, emocí, radosti i nehod. A právě po těchto dvou závodech se čím dál více začíná ozývat jméno Jeff Gordon. Proč?

Tak pojďme pěkně postupně. Jeffovi potažmo celému týmu Hendrick Motorsports se skvěle vydařila kvalifikace na pětistovku, Jeff Gordon skončil první a Jimmie Johnson druhý a tak měli pánové pro start do Daytony 500 už jistou první řadu. Ze třetího místa po vítězství v Duelu #1 startoval Dale Earnhardt Jr..

Jeff v závodě naprosto dominoval, pohyboval se pořád v na předních pozicích, vedl celkem 87 kol, což bylo nejvíc v jeho kariéře na Daytoně, ale při nájezdu do posledního kola do něj v první zatáčce ťuknul Austin Dillon a následovala řetězová reakce, ve které byl bohužel i Jeff. Závod nakonec vyhrál Joey Logano a Jeff si odnesl pouhých 13 bodů. Od toho okamžiku jakoby se pomyslná nit úspěchu přetrhla.

Minulou neděli se zraky světa NASCAR stočily k Atlantě, kde nás sice zlobil déšť, ale závod se nakonec uskutečnil, ač s malým odsunem a ani zde neměl Jeff svůj den. Oproti Daytoně nevedl ani jedno kolo a příliš se nepohyboval na předních pozicích. Kroužil okolo první desítky, a když už se zdálo, že Jeff by mohl jít pořadím nahoru, přišla 69 kol před koncem nehoda a opět v ní nechyběl. Na protilehlé rovince do něj šťouchl Jamie McMurray, a to Gordonovu dvacet čtyřku nasměrovalo přímo do lemující zdi. Poškození jeho vozu bylo rapidní, a proto se Jeff své snahy musel vzdát. V konečném pořadí byl klasifikován až na 41. místě.

Z těchto dvou zahajujících podniků si Jeff odvezl pouhých 16 bodů, což je na čtyřnásobného mistra, pro kterého je toto poslední sezóna, málo. V současném průběžném pořadí tak Gordon okupuje až 36. příčku. Příští závod nás čeká již tuto neděli a to sice v Las Vegas, kde to minulý rok bylo pěkně napínavé až do konce závodu. Zvládne Jeff Gordon navázat na úspěchy z Daytony? Kdy si pojistí svou účast v Chase for the Cup vítězstvím?