Gordon si pojistil účast v Chase

Jeff Gordon se prostě letos rozhodl, že opráší své schopnosti. Zatím se mu to daří v závodu na Monster Mile totiž dokázal vyhrát, celkem slušně si tak pojistit svou účast v Chase a přidat tak letos do sbírky již čtvrté vítězství. Díky svým úspěchům se nyní Gordon nachází na celkově pátém místě v průběžném pořadí.

Vzhledem k novému formátu Chase bylo skóre všech dvanácti postupujících jezdců srovnáno. Všichni tedy mají schodně 3000 bodů. Mezi odpadlíky se po závodě v Doveru zařadil AJ Allmendinger, Kurt Busch, Greg Biffle a Aric Almirola. Pánové toho v závodě moc nepředvedli a dojeli na pozicích od osmnáctého do dvacátého osmého místa.

Závod v Doveru protkal skromný počet žlutých fází – pouhých pět. Z toho třikrát se jednalo o nepořádek na trati. Smůla potkala Pole Sittera Kevina Harvicka, kterému v průběhu vedení ( v kterém strávil přes 200 kol) praskla pneumatika. Následkem toho se hodně propadl, ale nakonec se ještě dokázal probojovat zpět do předních řad a nakonec dojel alespoň třináctý.

Velmi dobře si vedl v závodě Kyle Larson, držel se v TOP10 a v druhé části závodu dokonce i v první pětce, často jako jediný „ne-čejsař“ a závod dokončil na skvělém šestém místě.  Jak již bylo řečeno – Gordon ( na čele závodu strávil 94 kol )  závod vyhrál, ačkoli se ho hodně snažil pokořit nakonec druhý Brad Keselowski ( na čele závodu strávil 78 kol ) a  Jimmie Johnson předvedl svůj průměrný standart a dojel třetí.

Již za šest dní nás čeká další závod, tentokráte v Kansasu. Právě tam  se bude dít další drama, protože konec sezóny se neúprosně blíží.