Gordon: „Myslel jsem, že to zvládneme.“

Po nedělním závodu na Phoenix International Raceway se s titulem šampiona 2014 rozloučili čtyři jezdci, vedle Keselowskeho, Edwardse a Kensetha také Jeff Gordon. 

Letošní sezóna se přitom Gordonovi, čtyřnásobnému šampionovi velmi podařila, mluví se o nejlepší sezóně za poslední desetiletí. Jenomže po neúspěšně zakončeném závodě v Texasu, Gordon věděl, že bude mít hodně práce, aby se probojoval do posledního závodu.

Nepovedlo se a Jeff může titulu šampiona 2014 zamávat. Gordon věří, že překážkou v jeho úspěchu byl Keselowski. Gordon se opravdu nemá za co stydět, přesto je z neúspěchu velmi zklamaný a rozladěný, být tak blízko a potom,…

„Jsem zklamaný. Myslel jsem, že to zvládneme, že nám druhé místo bude na postup stačit.“ Řekl Gordon a dodal : „I přes to, jak velké je to pro náš tým zklamání, snažíme se držet hlavy vzhůru. Můžeme být hrdí na to, jak jsme zvládli tento závod (Phoenix) i celou sezónu. Závodili jsme tvrdě, závodili jsme jako tým.“

„Doufám, že se snad někteří naučí, že se dá závodit i čistě a že nemusíte někomu nutně pokazit Chase.“ Řekl Gordon v odpovědi, proč se nepokusil předjet Harvicka. Jeff dále řekl, že by to mohl udělat, mohl by ho ohrozit, jenomže by to také mohlo skončit podobně jako s Ryanem Newmanem a Larsonem. Jeff je prostě dobrák ze staré školy. Pravý závodník.  Mezi řádky všichni vyčetli, že je to vzkaz i pro Keselowskeho.

„Nehodlám někoho poslat do zdi, nebo ho odrovnat jen proto, abych pojistil svůj úspěch. Podle mého názoru jsme udělali všechno správně, měli jsme chytré strategie a všichni se pečlivě připravovali. Když jsme potřebovali být agresivní, byli jsme. Naše vozy byly velkolepé.“

I přes velkou smůlu se Gordon snaží brát vše s úsměvem, pořád je před ním poslední závod v Miami. A další sezóna, veškeré spekulace o Gordonově odchodu z NASCAR, které se v posledních dnech objevily, jsou opravdu jenom spekulace.

Jeffa v jeho už legendárním voze s číslem 24 uvidíme i příští rok! Připomeňme si, že Gordon se účastní Sprint Cupu od roku 1992.

AAA Texas 500

NASCAR: AAA Texas 500

USATSI_8182069_iwprvag9_axpf9ifj

Napsat komentář