Gordon, Gordon, Gordon…

Jeff Gordon, jméno, které se s nadcházející sezónou skloňuje opravdu ve všech pádech. Jeho oznámení o odchodu nenechalo chladným žádného fanouška NASCAR. Skvělé načasování dost možná způsobilo, že Gordon pro letošek bude mít mnohem více fanoušků a zraky mnohých se budou stáčet právě jeho směrem. Koho by nezajímala finální jízda kultovní dvacet čtyřky, kterou přes dvě desetiletí ovládá legendární Jeff Gordon?

Jak vše vnímá čtyřnásobný šampion nejvyšší série NASCAR?

Sám Gordon prý nechce být v hledáčku více než je zvykem a zrovna tak nehodlá právě z toho důvodu změnit strategii. Naplno se prý bude věnovat nejen sezóně, ale i každému závodu zvlášť.

„Mám ze všeho trochu obavy, po mém oznámení se zvedla vlna uznání, bylo to ohromující. Nicméně budu závodit tvrdě a chci být konkurenceschopný. Nic nezmění ta pozornost, které se mi dostává.“ Řekl Gordon, který už tak trochu kývl na případné záskoky v závoďácích NASCAR v sezóně 2016. „Jsem příliš svázaný s tímto sportem a nechci zpřetrhat pouta s mými fanoušky.“

Minulá sezóna byla pro Gordona zářivá. Strategie a práce týmu fungovala a přesně tak bude muset fungovat i letos, aby se Gordon dostal minimálně tam, kam vloni. Jenomže konkurence bude vysoká. Kevin Harvick dozajista bude chtít obhájit titul, jako o možném aspirantovi na titul se mluví o Bradu Keselowskim nebo Joey Loganovi. Zapomínat bychom neměli ani na Jimmieho Johnsona.

Objevují se výkřiky, že pokud existuje spravedlnost, Jeff Gordon titul šampiona letos musí získat. Úspěch mu trochu kontraproduktivně přejí i jeho konkurenti z řad těch nejmladších, protože to byl právě Jeff Gordon, kdo byl největší legendou, když oni byli ještě malí kluci a o tom, že budou závodními jezdci si nechávali zdát po nocích. „Jsou tam kluci, kteří si zaslouží vyhrát šampionát a byl bych za ně rád, ale zrovna tak i já chci zase být šampionem.“  Reagoval Gordon.

Je jasné, že Jeff neunikne žádné pozornosti, jestli ale jeho budoucí odchod ovlivní samotný šampionát, nebo jeho výsledky, ponechávám k volným diskuzím.

„Pracujeme na plánu, jak vše nejlépe zvládnout. Tato sezóna není obdobím loučení, ale obdobím výkonu.“  Dodává legenda Jeff Gordon.

Trackbacks for this post

  1. […] Nejen počátek sezóny se nesl v barvách tohoto jezdce. Gordona bylo všude mnoho, nejen jezdci odevzdávali závodníkovi hold, byly to i tratě, no ještě aby ne. Během své více jak dvacetileté kariéry odkroužil v rámci nejvyšší série NASCAR Sprint Cup 797 závodů. Na kontě má 93 výher a 475 dojezdů v TOP10. Jeho výsledky mu čtyřikrát nedělily titul šampiona (1995, 1997, 1998 a 2001). Gordonovo jméno můžete najít i na listině NASCAR’s 50 Greatest Drivers. Ve spoustě statistik a žebříčku obsazuje první příčky, hned vedle jmen jako jsou Richard Petty, Dale Earnhardt, David Pearson nebo Cale Yarborough. […]

Napsat komentář