Doubek pokračuje v Hendriks Motorsport, tento rok pôjde EuroNASCAR 2 aj PRO

Martin Doubek bude svoj vlaňajší titul v EuroNASCAR 2 obhajovať vo farbách Hendriks Motorsport. S holandským tímom sa dohodol na ďalšej spolupráci.

Dvadsaťsedemročný „veterán“ NWES, ktorý do série vstúpil už v roku 2015, bude v novej sezóne obhajovať titul v EuroNASCAR 2 a zajazdí si aj v najprestížnejšej sérii EuroNASCAR PRO. Doubek bude pokračovať v tíme Hendriks Motorsport, jazdiť bude vo Forde Mustang číslo sedem.

Český pretekár začal spoluprácu s tímom Roya Hendriksa v roku 2019 a v nasledujúcej sezóne si pripísal svoje prvé dve výhry v EuroNASCAR 2, kde obsadil konečné siedme miesto. Vlani zažil svoj najúspešnejší rok v aute, ktoré zdieľal so šampiónom NWES Lorisom Hezemansom. Doubek vyhral päť podujatí a získal titul s náskokom 17 bodov pred nemeckým súperom Dauenhauera.

„Som nesmierne šťastný, že tento rok budem jazdiť v šampionátoch EuroNASCAR 2 a EuroNASCAR PRO v #7 Orion Ford Mustang tímu Hendriks Motorsport. 2022 bude môj ôsmy rok v NASCAR Whelen Euro Series a tento rok chcem úspešne obhajovať svoj titul z EuroNASCAR 2,“ povedal Doubek. „Teším sa samozrejme na podujatia, ktoré sa pôjdu v mojej domovine. Chcem českým fanúšikom ukázať, čo dokážem. Chcem pred domácim publikom bojovať vpredu,“ dodal.

AK0I6962-copia-3000-scaled

S piatimi výhrami a siedmymi TOP10 finišmi dopomohol Doubek svojmu tímu ku historickému míľniku. Ford Mustang číslo 7 ovládol vlani jazdecký aj tímový šampionát. „Hendriks Motorsport je hrdý na to, že si Martin už štvrtý rok po sebe vybral náš tím, aby súťažil v sérii NASCAR Whelen Euro. Rok 2021 bol pre nás úspešný spolu s titulom jazdca pre Martina v EuroNASCAR 2 a tímovým šampionátom s #7 Orion Ford Mustang. Preto sa tešíme na opätovnú spoluprácu v nadchádzajúcej sezóne a budeme ho podporovať, ako najlepšie vieme, aby mohol opäť bojovať o titul,“ prezradil majiteľ tímu Roy Hendriks.

Nová sezóna NASCAR Whelen Euro Series odštartuje 9.-10. apríla na nemeckom Hockenheimringu. Legendárna trať sa do kalendára vráti po dvojročnej pauze, séria následne navštívi ďalších päť krajín: Španielsko, Anglicko, Českú republiku, Belgicko a Chorvátsko. Taliansko bude hostiť špeciálne podujatie All-Star Race a na konci roka by sa mal uskutočniť prvý Winter Classic, preteky EuroNASCAR na ľade.

0cee5578-2521-7fd3-ad14-0d71d806849c-scaled

zdroj&fotografie: euronascar.com

Napsat komentář