DGR se přejmenuje na TRICON Garage

Tým David Gilliland Racing se od nadcházející sezóny přejmenuje na TRICON Garage a stane se hlavním partnerem Toyota Racing Developmentu.

TRICON Garage se v nadcházející sezóně bude účastnit šampionátů Craftsman Truck Series a ARCA Menards Series. Do série trucků nasadí hned tři full-time vozy a jeden part-time.

Zároveň bylo oznámeno, že společnost Toyota Racing Development, která zaštiťuje vývoj vozu, přejde od týmu Kyle Busch Motorsports (díky přestupu Kyla Busche k RCR přechází na Chevrolety) právě k týmu TRICON Garage. „TRD je potěšena, že se může připojit k Triconu jako hlavní partner.“ řekl David Wilson, prezident TRD. „Jsme nadšeni z této příležitosti, kdy naši vývojový jezdci Toyoty budou moci zažívat úspěchy právě s tímto zkušeným týmem. Truck Series je pro Toyotu velmi důležitá platforma a těšíme se na další společné úspěchy v naší dvacáté sezóně.“

Název týmu je zkratka slov Tri (tři) a Icon (ikona), čímž představují plány na výhru třech titulů (jezdci, vlastníci a výrobci). Společnost se zároveň zabývá třemi různými průmyslovými odvětvími – závoděním, výrobou a dopravou.

Do prvního full-time vozu usedne Corey Heim a na boku vozu bude mít číslo #11. Heim bude usilovat i o titul nováčka roku, jelikož pojede svoji první plnou sezónu. Letos odjel u týmu KBM patnáct závodů, z toho dva v Atlantě a Madisonu vyhrál.

Svoji čtvrtou plnou sezónu si ve voze #15 odbude Tanner Gray.

Do třetího vozu usedne jeho sedmnáctiletý bratr Taylor Gray, ale až od čtvrtého klání na Circuit of the Americas. Do prvních tří závodů nemůžu nastoupit kvůli věku (jezdci mladší osmnácti let nesmí startovat na rychlých oválech). Taylor má za sebou dvanáct závodů na krátkých oválech, nejlépe dokončil závod na šestém místě v Richmondu.

Čtvrtý vůz s číslem #1 bude part time a jezdci se budou střídat. Oznámení o těchto pilotech přijde až před sezónou.

Od týmu Kyle Busch Motorsports přechází k TRICON Garage i velcí sponzoři jako JBL, Mobil 1, Safelite AutoGlass či SiriusXM. FgFo4p-XwAEUxSW FgGoP_DWYAEYbG2Fotografie: davidgillilandracing.com

Trackbacks for this post

  1. […] DGR se přejmenuje na TRICON Garage […]

Napsat komentář