Denny Hamlin oslavuje, i když bez titulu

Denny Hamlin – právě toto jméno znělo závěrem letošní sezóny Sprint Cupu mnohem častěji, než jsme možná zvyklí. Letos se totiž tento rodák z Virginie probojoval až do samotného finále Chase fot The Cup. Titul šampiona měl na dosah, leč bohužel ještě nepřišel jeho čas. 

Denny Hamlin dnes i tak  určitě řádně oslaví své narozeniny. Narodil se 18. listopadu 1980 v Tampě na Floridě, ale od mimika vyrůstal v Chesterfieldu , Virginii.  Od sedmi let věku jako správný závodník řádil v motokárách. NASCAR kariéra pro něj začala v roce 2004 v tehdejší Craftsman Truck Series. Tam nakonec závodil do roku 2012 a připsal si pouhé dvě výhry.

Nationwide pro něj začala závodem v Darlingtonu roku 2004. Dodnes má v této sérii Hamlin 11 výher. Debut ve Sprint Cupu (pod vedením Joa Gibbse) přišel v roce 2005 v Kansasu a o rok později v Poconu už se radoval z první výhry v této sérii. Naposledy Hamlin zvítězil letos v Talladeze, číslo výher se změnilo na 24.

Denny Hamlin žije se svou partnerkou, krásnou Jordan Fish, s kterou má dceru Taylor James Hamlin (*20.1.2013).

Nyní nezbývá než se těšit na novou sezónu a čekat, co Denny předvede, pokusí se znovu probojovat do velkého finále a získat titul šampiona?

Přejeme Dennymu všechno nejlepší k narozeninám!

Denny+Hamlin+Daytona+International+Speedway+abWWsFzJNQ9l

2014 NASCAR Texas

original

Napsat komentář