Daytonu s Big One na cílové čáře vyhrál Earnhardt Jr.

Earnhardt Jr. Daytona

Po tradičním otevření sezóny závodem Daytona 500 jsme se po skoro pěti měsících na slavný okruh vrátili s druhým závodem s názvem Coke Zero 400. O napětí nebyla nouze doslova do posledního okamžiku.

Vítězství z prvního závodu sezóny na této trati obhajoval Joey Logano, pro něhož je právě tento triumf zatím jediným v této sezóně. Vítězství z loňského závodu zde ale drží Aric Almirola.

Kvůli dešti závod začal s více než tříhodinovým spoždním, zelené vlajky zavlály až přibližně v 5:40, v našich končninách tedy vydrželi pouze ti nejvěrnější. Celý závod patřil vítězi kvalifikace Dale Earnhardtovi Jr., který z celkových 161 kol dokázal odkroužit v čele 96. Patřilo mu i posledních 55 kol závodu a ani při „green-white-checkered finish“ před sebe dotírajícího Johnsona s Hamlinem nepustil. Ti obsadili druhé a třetí místo.

K nejdramatičtějšímu momentu ale rozhodně došlo v posledním kole na cílové čáře. Ve chvíli, kdy Earnhardt Jr. projížděl cílovou čárou jako první, došlo k havarii, kterou odstartovali Harvick s Hamlinem, nakonec v ní ale bylo zapojeno mnohem více vozů. Nejhůře z tohoto incidentu rozhodně vyšel vůz Austina Dillona, který v letu narazil do plotu a jeho naprosto zdevastované auto nakonec skončilo na střeše. Celá havárie vypadala hodně děsivě a nejednomu fanouškovi spadl obrovský kámen ze srdce, když Dillon vylezl z auta nezraněný a zamával tribunám.

Daytona Coke Zero 2015 crash


Celý incident později okomentovat i vítěz Dale Earnhardt Jr.: „Bylo šílené to vidět, víte, při nehodách jako je tato může často dojít ke zranění a vy jen sledujete auto, které letí do vzduchu a do ochraného plotu“

„V tu chvíli se bojíte také o lidi na tribunách a tak podobně. Prostě tohle nechcete vidět. Jsem mnohem šťastnější, že jsou všichni v pořádku, než že tu v tuto chvíli mohu stát na Victory Lane, to je jasné“, dodal Earnhardt.

Kolotoč NASCAR Sprint Cup pokračuje příští neděli závodem v Kentucky, nezapomeňte tedy správně odtipovat a držet palce vašim favoritům.

Napsat komentář