Daytona potvrdila klesajúcu tendenciu, incidentov bolo najmenej za posledných 6 rokov

NASCAR Cup Series 64th Annual Daytona 500

Počas minulého víkendu sa tradične začala sezóna NASCAR Cup Series najväčším podujatím – Daytona 500. Do incidentu sa zapojil výrazný počet áut, no napriek tomu sme zaznamenali najmenší počet za posledné roky.

V štartovom poli tohtoročnej Daytona 500 bolo štyridsať pretekárov. Do incidentu sa podľa oficiálnych štatistík zapojilo 27 áut, čo je viac ako dve tretiny celého poľa. Na druhej strane je to však najnižší počet pretekárov zapojených v incidentoch od roku 2016. V posledných štyroch rokoch pokračuje klesajúca tendencia incidentov a od pretekov v roku 2017 je priemer vozidiel zapojených do incidentov 31.

2022Daytona500crashes

Celkovo sa v pretekoch Cup, Xfinity a Camping World Truck Series v Daytone dostalo do incidentu 75 vozidiel, čo je najnižšie číslo za viac ako dekádu. Samozrejme, dosť do toho prehovorila aj zmena dejiska exibície Clash, ktorá sa z Daytony presunula na Los Angeles Memorial Coliseum. Presun z Floridy do Kalifornie znamenal úbodok áut v incidentoch vo World Center of Racing.

Najhoršiu nehodu víkendu prežil v pretekoch Xfinity Series Myatt Snider, ktorý sa v poslednom kole sobotného podujatia nepríjemne preletel vzduchom. Jeho auto skončilo úplne zdemolované, bez poškodenia bola len stredná časť, kde práve sedel Snider. Vďaka tomu vystúpil z auta a po krátkej prehliadke bol v poriadku. V nedeľu sa po kontakte dostal do kotrmelcov Harrison Burton.

Napsat komentář