Daytona a Atlanta bez Vickerse

V prosinci minulého roku bylo oznámeno, že Brian Vickers zmešká začátek sezóny. Důvodem jsou nápravné operace srdce. Nyní se již s jistotou ví, že Vickerse budeme na startovním roštu postrádat v Daytoně i Atlantě. 

Operaci prodělal Brian Vickers 13. prosince 2014, první operaci přitom absolvoval už v roce 2010, kdy mu do srdce byl voperován umělý komponent, s nímž se Vickersovo tělo přestalo kamarádit. „Necítil jsem se v prosinci zcela dobře a tak jsem zašel za mým doktorem Williamem Downeym v Charlotte.“ Vzpomíná Vickers. Díky testům bylo zjištěno, že Vickersovo tělo bojuje (v některých případech) s velmi nebezpečnými krevními sraženinami. Ty mají tendence usazovat se například v dolních končetinách a následně se uvolňovat, putovat tělem a ucpávat velmi důležité cévy.

Doktoři po sérii kontrol a testů konečně vynesli verdikt nad dobou rekonvalescence. „Díky doktorům jsem v dobrém zdravotním stavu a cítím se mnohem lépe než před operací.“ Řekl Vickers. „Pokrok v moderní medicíně a chirurgické postupy jsou úžasné a já musím poděkovat lékařům Sanhger Heart and Vascular Institute Carolinas Medical Center za jejich mimořádnou péči. Doslova jsem svěřil svůj život do jejich rukou, a dokonce dvakrát. Nemohu ani říct, jak jsem jim vděčný.“ Dodal Brian.

„Doktoři řekli, že Brian je schopen vrátit se do závodního vozu, splnil všechny nezbytné požadavky NASCAR, není tedy důvod mu v závodění bránit.“ Řekl Steve O´Donnell (výkonný viceprezident NASCAR).

Vickers na závěr dodal: „Plně se teď zaměřuji na nadcházející sezónu, až se vrátím, budu připraven vyhrávat.“

V Toyotě s číslem 55 ho tak uvidíme v až březnu na okruhu v Las Vegas. Prozatím ho v Daytoně zastoupí Michael Waltrip, který ví, jak v tomto prestižním závodě vyhrát. Náhradník pro Atlantu je zatím neznámý.

Toyota/Save Mart 350 - Practice

Napsat komentář