CWTS: Další „Dirt“ ovál v šampionátu?

Charlotte Motor Speedway by mělo zájem o pořádání závodu Camping World Truck Series na sousedním „prašném“ oválu. 

Vedení tratě diskutuje o uskutečnění druhého závodu NASCAR na tomto druhu tratí, nedlouho poté co si Eldora pojistila svoje místo v šampionátu pro příští rok na termín 27. července. Nejvíce by se jim zamlouval víkend, kdy se jede závod hvězd (All Star Race). V tomto termínu se tradičně jezdí, ale na vyasfaltovém oválu. Dříve jak v roce 2017 by to být nemělo, je ale možné, že už příští rok se dočkáme závodu na Knoxville Raceway ve státě Iowa. Jednání probíhají a na oficiální kalendář si budeme muset ještě dva až tři týdny počkat.

lms_aerial_01_lg

Ovál v Charlotte je dlouhý 0,4 míle. Hostí série jako Dirt Late Models, Modifieds a každoročně se na něm uzavírá šampionát prestižních Sprint Cars – World of Outlaws. Byl otevřen v roce 2000 a na tribuny se vejde 14 000 diváků.

Záznam závodu MudSummer Classic 2015:

Jaký je Váš názor na vracení se prašných oválů do kalendáře? Uvítali byste další závody i u jiných sérií jako je Sprint Cup?

 

Trackbacks for this post

  1. […] velké pozornosti diváků. Zájem by měli ovál Knoxville Speedway a Charlotte Motor Speedway : Více zde. Tyto změny budou nejpravděpodobněji připraveny až na sezónu […]

Napsat komentář