Chase Elliott sa v Elkhardt Lake môže vyrovnať legendárnemu Smokeovi

Jazdec Hendrick Motorsports Chase Elliott sa stal piatym jazdcom sezóny 2022 s dvoma víťazstvami po triumfe minulý víkend na Superspeedway v Nashville. Líder bodovania Cup Series má teraz 30-bodový náskok pred Rossom Chastainom a v nedeľu na Road America sa môže vyrovnať Tony Stewartovi.

Víťazstvo v Nashville ponúklo Elliottovi zvýšenie náskoku pred Chastainom v boji o šampióna základnej časti a vytúžených 15 play-off bodov, ktoré úspešný jazdec získava. Na rozdiel od minulej sezóny, keď jasným spôsobom dominoval Kyle Larson, tento rok piati piloti s viac ako jednou výhrou sú v play-off bodoch dosť natesno – Elliott (13), Chastain (13), William Byron (13), Joey Logano (12) a Denny Hamlin (12), vďaka čomu je zisk tohtosezónneho titulu v základnej časti oveľa dôležitejší.

Našťastie pre Elliotta sa pohárová séria NASCAR tento víkend vracia na klasický okruh, na ktorých vybojoval sedem z pätnástich výhier, vrátane minulosezónnych pretekov na Road America. Elliott tiež získal víťazstvá na okruhoch vo Watkins Glen (2018, 2019), Charlotte ROVAL (2019, 2020), Daytona Road Course (2020) a Circuit of The Americas (2021). V minulej sezóne na Road America štartoval Elliott z 34. miesta a prebojoval sa až k víťazstvu, pričom viedol 24 kôl na ceste k šachovnicovej vlajke.

NASCAR Cup Series DuraMAX Drydene 400 presented by RelaDyne

Práve Elliott je najúspešnejším z trinástky jazdcov, ktorý sa v nedeľu postavia na štart a na svojom konte už majú „okruhovú“ výhru. Ak jazdec Hendrick Motorsports tento víkend na 4,048-míľovej trati zvíťazí, vyrovná sa Tony Stewartovi, členovi Siene slávy NASCAR, na druhom mieste v počte víťazstiev na klasických okruhoch v NASCAR Cup Series v histórii s ôsmimi. Najúspešnejší je s deviatimi víťazstvami Jeff Gordon.

AKTÍVNY JAZDCI CUP SERIES S VÝHROU NA KLASICKÝCH OKRUHOCH

jhksdgb

Od roku 2018 priniesli preteky na klasických okruhoch NASCAR Cup Series štyroch jazdcov, pre ktorých to bola prvá výhra v kariére, vrátane dvoch v tejto sezóne – Chase Elliott (Watkins Glen, 2018), Christopher Bell (Daytona RC, 2021), Ross Chastain (COTA, 2022) a Daniel Suárez (Sonoma, 2022).

V tejto sezóne má Elliott na konte dve víťazstvá (Dover, Nashville), štyri TOP5 a 11 TOP10. V pretekoch viedol 513 kôl a drží si vedúce postavenie v bodovom poradí od podujatia v Atlante. Ak sa Elliottovi podarí udržať prvú pozíciu a vyhrať základnú časť sezóny, stane sa piatym jazdcom, ktorému sa to podarilo a pripojil by sa ku Martinovi Truexovi Jr. (2017), Kyle Buschovi (2019, 2018), Kevinovi Harvickovi (2020) a jeho tímovému kolegovi z Hendrick Motorsports Kyle Larsonovi (2021). Ak by sezónu zakončil úspešne aj v novembri vo Phoenixe, stal by sa 17. pretekárom s viac ako jedným titulom šampióna.

NASCAR Cup Series Season Finale 500

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Chase Elliott sa v Elkhardt Lake môže vyrovnať legendárnemu Smokeovi […]

Napsat komentář