Chase beze změn, prozatím.

Právě v těchto dnech probíhá NASCAR Media Tour, kterého se účastní i předseda představenstva a generální ředitel společnosti NASCAR Brian France. V rámci tohoto informačního turné odpovídá na řadu otázek. Zmíněn byl odchod Jeffa Gordona nebo také hledání nového sponzora pro nejvyšší sérii Sprint Cup. Jedna z otázek byla směřována i na formát Chase for the Cup. 

Minulý rok byl uveden do provozu nový systém Chase, který nově nejdřív oddělí šestnáct jezdců, ti se potom společně probojovávají dalšími závody a dalšími vyřazovacími koly, až zbude na poslední závod finální čtveřice jezdců a tam, jak víme, vítěz bere vše. Brian France sdělil, že formát boje o titul šampiona bude pro rok 2015 naprosto beze změn. „Je to asi ten nejlepší formát Chase, jaký jsme kdy měli. Přináší hodně vzrušení, hodně děje.“ Chlubil se France.

„Je to ohromně populární a pro nás je velmi důležité aby zájem ze strany fanoušků byl co největší. Fanouškům se líbí, že je konkurence mnohem vyšší, líbí se jim drama a i důraz na vítězství. Diváci a příznivci NASCAR by byli rádi, kdybychom formát ponechali beze změn a to jim letos splníme. Nic měnit nebudeme.“

Návrhy na změnu tu ale byly, a sice ze strany samotných závodníků. Ti navrhovali, aby jezdci, kteří se účastní boje o titul (od počáteční šestnáctky) měli odlišný nebo zcela jiný systém bodování a ten by pro jezdce platil i po jejich vyřazení.

„To kouzlo současného formátu Chase spočívá v jednoduchosti.“ Řekl na obhajobu France, nikdo nechce systém zbytečně komplikovat. „Prostě vyhraj a seš tam!“ Dodává.

Za jednu opravdu velkou změnu je tedy stále považován nový kamerový systém, který se zaměřuje na Pit uličku. Viceprezident Steve O´Donnell systém charakterizoval jako „game-changer“, tak uvidíme, jaký vliv bude tato novinka na závody (šampionát) mít.

Napsat komentář