Budoucnost NASCAR v TV

Součástí slavnostního vyhlašování titulů v Nashville byla i tisková konference, ve které byla zveřejněna nová televizní práva pro sezóny 2025-2031. Během těchto sedmi sezón se závody NASCAR představí na FOX Sports, NBC Sports, Amazon Prime Video, TNT Sports a Warner Bros. Discovery.

FOX Sports a NBC Sports budou v roce 2025 pokračovat ve vysílání Cup Series a každý odvysílá čtrnáct závodů. FOX odstartuje sezónu Busch Clashem a Daytonou 500, všechny závody Craftsman Truck Series pak budou tradičně na sportovní stanici FS1. NBC Sports pak bude patřit finále Cup Series, kde odvysílá čtrnáct posledních závodů. Stejně jako v uplynulých sezónách se některá klání odvysílají na hlavních programech FOX a NBC, zbytek na odnožích hlavních kanálů FS1 a USA Network, či streamovacích službách FOX Sports App a Peacock.

Prime Video a TNT si pak rozdělí prostředních deset klání ročníku. Tyto společnosti na svých platformách odvysílají vždy kompletní víkendový program nejvyšší ligy Cup Series. Prime navíc odvysílá tréninky a kvalifikace v první polovině sezóně (kromě Clash, Daytony 500 a All-Star Race – samotný FOX), druhou polovinu pak tréninky a kvalifikace odvysílá TNT pomocí své platformy B/R Sports Add-On ve streamovací aplikaci MAX, či kabelovém kanálu truTV, které vlastní samotná společnost Warner Bros. Discovery. Některé platformy sice působí na Československém území, nicméně obsah bude k dispozici pouze divákům v USA.

Kompletní sezóny Xfinity Series se pak ujme americká televizní společnost  The CW Network, která patří do koncernu CBS a Warner Bros.

Zdroj: NASCAR.com

Napsat komentář