Bude v Atlantě sněžit nebo pršet?

Tento víkend se přesouváme do státu Georgia, kde na trati Atlanta Motor Speedway je naplánován druhý závod letošní série NASCAR Sprint Cup.

Jezdci za sebou mají slavný začátek, tedy závod Daytona 500, který do vítězného konce dotáhl Joey Logano. Ten navázal na úspěch Arici Almiroli z loňského léta a přidal tak druhý po sobě jdoucí úspěch modrého oválu – Ford – na pitoreskní trati kousek od městečka, kde jak se říká, tehdy vše začalo.

Joey má v Atlantě na svůj úspěch navázat. I když statistiky mluví mírně proti němu. Vyhrát první dva závody se naposledy povedlo Mattu Kensethovi – shodou okolností ve voze Ford. Před Mattem však čekací doba byla poněkud delší. Jeff Gordon si tento úspěch začínající sezóny vystřihnul v roce 1998. Pro Joeyho Logana tedy né úplně nakloněný statistický údaj.

Ovšem jak známo, Daytona – to je pohádka sama pro sebe – sezóny začíná až teď. Pro závodiště AMS je to zároveň i malá premiéra. Ještě nikdy se v Atlantě nejel závod sezóny s pořadovým číslem 2. Termín závodu je takto “nejčerstvějším” v historii závodiště. Před letošní sezónou se v Atlantě nejdříve startovalo 9.3. a to v letech 1997, 1998 a 2003. Rok 1997 přinesl zároveň poslední podívanou na starém, poněkud klasičtějším oválu.

Letošní ranná show tak přitáhne možná více očí, alespoň to si určitě slibují pořadatelé. Nešťastné umístění závodu na začátek září, se v posledních letech několikrát vymstilo. A právě rošáda v termínech zapříčinila prostor pro velký comeback závodu Southern 500 v Darlingtonu – o kterém určitě někdy příště.

Nezvykle brzký start v závodním kalendáři jistě přinese jisté vrásky dodavatelům pneumatik, potažmo šéfům jednotlivých týmů. V neděli odpoledne je odhadovaná sedmistupňová zima a bohužel se dá očekávat i dešť. Pro všechny přihlížející je dobrá zpráva ta, že nepůjde o noční závod – přecijenom v tomto ročním období by šlo venku mírně řečeno o život.

Do Atlanty se, stejně jako minulý víkend, stěhují týmy všech tří národních soutěží. Perličkou tohoto týdne se stala jistě zpráva ohledně odcizení pick-upu i se závodním vozem týmu Team Xtreme. Vůz s číslem 44 se v Daytoně a s Reedem Sorensonem dostal do cíle na 32. místě. V Atlantě měl zaúřadovat Travis Kvapil.

Ukradený pick-up i se zastřešeným přívěsem. Foto „postnul“ na Twitter sám Travis Kvapil

atlanta.kvapil

Kvalifikace na nedělní závod bude odmávnuta během páteční noci. V sobotu jsou na programu oba závody – Xfinity Series a Camping World Truck Series.

Start závodu, který nás nejvíce zajímá je připraven na sedmou hodinu nedělní – našeho času.

Napsat komentář