Bude to konečne jeho rok? Allgaier vidí šance na úspech v play-off Xfinity Series

Tridsaťšesťročný jazdec z Illinois sedí v Chevrolete číslo 7 JR Motorsports už sedem sezón, vrátane tej aktuálnej. Z hľadiska numerológie je to dobré znamenie, ale to samozrejme na úspech nestačí.

Justin Allgaier sa kvalifikoval do Championship 4 v štyroch z posledných šiestich sezón, ale jeho najlepším umiestnením v konečnom poradí je druhé miesto za šampiónom série Austinom Cindricom v roku 2020. Allgaier v tomto roku vstupuje do play-off z tretieho miesta, s náskokom 28 bodov pred Jeremym Clementsom a Samom Mayerom, ktorí sú na delenom ôsmom mieste. JR Motorsports zažil mimoriadne produktívnu sezónu, keď vyhral 12 z prvých 26 pretekov a všetci štyria full-time jazdci sa prebojovali do play-off.

NASCAR Xfinity Series Tennessee Lottery 250  - Qualifying

„Toto je najlepšia pozícia, v akej som kedy bol,“ povedal Allgaier počas Xfinity Series Playoffs Media Day v Sieni slávy NASCAR. „Ale nič nie je zaručené. Už dávno som sa naučil, že čím viac máte pocit, že vám vesmír niečo dlhuje, tým menej sa vám skutočne darí. Myslím si, že podľa mňa sme odviedli svoju prácu. Vynaložili sme úsilie. Definícia šťastia je, keď sa príležitosť stretáva s prípravou. V roku 2022 sme pripravení viac ako kedykoľvek predtým, potrebujeme len príležitosť. A ak dostaneme správnu príležitosť, vyhráme majstrovský titul,“ dodal.

Allgaier bude mať veľkú konkurenciu, najmä zo strany tímového kolegu Noaha Gragsona, ktorý vedie priebežné poradie vďaka šiestim víťazstvám a päťnásobného víťaza Ty Gibbsa či šampióna základnej časti AJ Allmendingera. „Tento rok máme v play-off skvelú skupinu jazdcov,“ povedal Allgaier, ktorý v základnej časti vyhral trikrát. „Musíme sa pripraviť, urobiť svoju prácu, a ak to urobíme, myslím, že máme dobrú šancu.“

NASCAR Xfinity Series Food City 300

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář