Atlanta môže byť pre Bubbu a tím #23 „zápas číslo 7“

Zápas číslo 7 sa zvyčajne používa v play-off rôznych športových súťaží a ide o rozhodujúci moment, ktorý z vás môže spraviť víťaza ale aj porazeného. Ale pre hŕstku jazdcov v nedeľných pretekoch NASCAR Cup Series na Atlanta Motor Speedway to môže byť „zápas číslo 7“ ešte pred štartom samotného play-off.

Žiadny jazdec pravdepodobne nepotrebuje list  svojej sezóny otočiť viac ako Bubba Wallace. Určite to nie je rok, ktorý od svojej druhej sezóny v Toyote #23 23XI Racing očakával. V polovici sezóny 2022 má Wallace iba dve umiestnenia v TOP10 a do najlepšej päťky sa dostal len v prvých pretekoch sezóny Daytona 500. V desiatich z 18 tohtoročných pretekov skončil mimo TOP20 a v štyroch z posledných siedmich podujatí preteky nedokončil. Jeho priemerný dojazd je 22,0, čo je medzi full-time jazdcami série 27. miesto.

V kombinácii so zlými výsledkami sa pridávajú aj chyby jeho mechanikov v boxoch. Pomalé zastávky, problémy s pneumatikami a penalizácie občas zmarili skvelé jazdy tímu. A hoci sa Wallace dokázal do TOP10 vrátiť v Kansase či to vytiahol na 12. miesto v Nashville, vo vysielačke nešetril kritikou po chybách v oboch pretekoch. Nedávna kritika pit-crew viedla k výmene členov posádky medzi Wallaceom a pilotom Joe Gibbs Racing Christopherom Bellom.

NASCAR Cup Series YellaWood 500

Toto je Wallaceov piaty full-time rok v pohárovej sérii a ešte sa mu nepodarilo ani raz postúpiť do záverečného play-off.  Vďaka jeho bilancii na superspeedway tratiach mu však nedeľa poskytuje jedinečnú príležitosť premeniť doterajšiu frustráciu zo sezóny na postup do boja o titul. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že Wallace má talent na jazdu na superspeedways. Z 20 štartov v Daytone, Talladege a od tejto sezóny aj rekonfigurovanej Atlante má jedno víťazstvo a päť umiestnení v TOP5. Okrem výhry v „Dege“ má dva finiše na druhom mieste v Daytone.

Dôvod, prečo by mal Wallace vnímať nedeľu ako svoje poslednú šancu pre nádeje na play-off je ten, že trate, ktoré nás čakajú pred finále základnej časti v Daytone, mu, pekne povedané, nepraje. Dve zo šiestich podujatí sa pôjdu na klasických okruhoch, čo sú trate, ktoré mu nesedia. V New Hampshire, Pocone, Michigane, Richmonde a na okruhoch v Indianapolise a na Watkins Glen má na svojom konte len dva finiše v TOP10 pri 33 štartoch. Pre príklad, z ôsmich pretekov v Richmonde, skončil v lead lape iba raz.

NASCAR Cup Series YellaWood 500

Nedeľa bez víťazstva by nepochovala Wallacove šance na postup do play-off, ale tímu #23 sa kráti čas. Toto môže byť jeho najlepší čas zaútočiť. Podľa BetMGM je Wallace jedným z favoritov na víťazstvo v Atlante so šancou 6,8%, čo je štvrté miesto spomedzi všetkých jazdcov.

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář