ARCA East 1/8 – Pensacola

Ak boli sobotné preteky Pensacola 150 na Five Flags Speedway nejakým náznakom pre každého, kto dúfa, že získa titul v ARCA Menards Series East, bude musieť prejsť cez Gia Ruggiera. 19-ročný jazdec zo Seekonku v štáte Massachusetts, ktorý sa v ARCA predstavil len po tretíkrát, no prebojoval sa okolo úradujúceho šampióna East Series Williama Sawalicha na ceste k svojmu prvému víťazstvu v ARCA Menards Series East.

Po štarte zo štvrtého miesta strávil Ruggiero celú prvú polovicu 150-kolového podujatia prenasledovaním Sawalicha, ktorý štartoval z pole position. Keď však zelená vlajka zaviala na pokračovanie v pretekoch po prestávke v polovici, Ruggierova Toyota sa prebojovala do vedenia. Jazdec z Massachusetts sa na svojom stroji Venturini Motorsports majstrovsky predieral premávkou počas posledných 75 kôl, keď ho Sawalich prenasledoval.

Ruggiero bol niekoľkokrát v ataku súperov a viedli sme súboje troch áut bok po boku, keď si krátil cestu okolo pomalšej premávky, ale nikdy nestratil kontrolu na čele a pohodlne prešiel cieľovou čiarou ako prvý pred Williamom Sawalichom. Víťazný sobotňajší večer mu tiež dáva jedinečnú príležitosť zabezpečiť si ďalších 5 000 $, ak by vyhral aj nedeľňajšie podujatie ASA STARS National Tour na Five Flags Speedway.

Bubba Pollard, ktorý debutoval v ARCA Menards Series East v rámci príprav pred debutom v NASCAR Xfinity Series budúci víkend na Richmond Raceway, skončil tretí. Connor Zilisch, ktorý skončil štvrtý v sobotňajšom podujatí NASCAR Craftsman Truck Series na okruhu Circuit of the Americas, predtým ako odletel na Floridu súťažiť na Five Flags, prekonal mechanické problémy vo svojom Chevrolete a skončil štvrtý. Hunter Wright, tohtoročný šampión World Series of Asphalt Stock Car Racing Pro Late Model, skončil pri svojom debute v ARCA Menards Series East piaty.

Sezóna ARCA Menards Series East pokračuje v piatok 26. apríla, keď sa séria spája so sériou ARCA Menards Series v pretekoch na General Tire 150 na Dover Motor Speedway.