Allgaier po krutom konci: „Bolí to viac, pretože sme vedeli, že môžeme vyhrať“

Ako to vyzeralo skvelo, tak sa jeho deň na Phoenix Raceway zmenil na krutý koniec. Justina Allgaiera s náskokom troch sekúnd, päť kôl do konca postihol  katastrofický osud. V nájazde do prvej zákruty sa náhle objavila prázdna ľavá zadná pneumatika, čo spoôsobilo, že Chevrolet #7 JR Motorsports sa roztočil o 180 stupňov a tvrdo narazil do SAFER bariéry.

Allgaier bol fyzicky v poriadku a bol prepustený z interného centra starostlivosti. Ale sklamanie, ktoré zahaľovalo tvár 37-ročného pretekára, povedalo viac, ako by kedy slová mohli. „Momentálne nie je veľa dobrých emócií, aby som bol úprimný,“ povedal Allgaier. „Som hrdý na snahu. Hrdý na všetkých v JR Motorsports. Myslím tým, že všetci v GM a Chevrolet pracovali naozaj tvrdo a všetci v JR Motorsports pracujú naozaj tvrdo. Zdá sa, že toto je príbeh nášho doterajšieho roka. Každý týždeň sme mali naozaj rýchle Camaro, ale dnes to bolí ešte viac, vediac, že máme auto na to, aby sme na konci vyhrali.“

Zdá sa, že pneumatika pri výjazde zo štvrtej zákruty zmäkla, ale pri brzdení na nájazde do prvej zákruty sa pneumatika úplne sploštila a takmer sa odtrhla od ráfika, čím sa vymazala akákoľvek šanca, ktorú mal Allgaier na záchranu svojho auta. Namiesto toho, aby oslavoval víťazstvo, bol bez mihnutia oka odsunutý na 29. miesto. „Určite som musel cez niečo prebehnúť,“ vravel jazdec JRM. „Myslím tým, čo sa týka opotrebovania, neexistuje spôsob, ako by sme mali ľavú zadnú pneumatiku tak zničenú, aby sa stalo toto. Keď som prešiel cez dogleg, cítil som, že sa to trochu vrtí, a tak trochu som vedel, čo to už znamená. Ale v tom momente vás čaká posledných pár rýchlych kôl a vy musíte dúfať, že to vydrží. A žiaľ, práve teraz to nevyšlo. To bol koniec.“

Allgaier vyhral dvakrát na ovále v Arizone, ale za svoje úsilie by mohol mať aspoň niekoľko ďalších trofejí. Jeho posledný triumf tu prišiel v predposledných pretekoch sezóny 2019, rok predtým, než sa finále sezóny presunulo práve do Phoenixu. V deviatich pretekoch odvtedy Allgaier šesťkrát viedol najmenej 20 kôl. Žiaľ, v tomto rozpätí má na konte len tri umiestnenia v TOP5.

„Mám pocit, že sme tu mali naozaj dobré autá. Dnes by som nič neurobil inak. Cítil som, že som trpezlivý, že som pretekal naozaj čisto a snažil som sa urobiť všetko, čo som mohol, aby som deň dobre zvládol. Nikdy neviete, kedy pneumatika takto praskne, ak niečo prejdete. Všade na trati sú úlomky, takže nikdy neviete, odkiaľ ich zoberiete. Ale je to také frustrujúce odísť odtiaľto s výsledkom, aký máme, keď sme vedeli, že naše auto bolo dobré,“ doplnil dvojnásobný víťaz na Phoenix Raceway.

Po štyroch pretekoch v roku 2024 je Allgaier ôsmy v bodovaní jazdcov, 64 bodov za lídrom víťazom z Phoenixu Chandlerom Smithom. Úvodný mesiac bol príbehom dvoch scenárov pre skúseného veterána s dvoma TOP10 (ôsmy v Daytone, desiaty v Las Vegas) a dvoma neúspešnými pretekmi s 28. miestom v Atlante a 29. miestom vo Phoenixe.

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář