All-Star Heat Races

Druhým dnem na North Wilkesboro Speedway pokračoval All-Star Weekend dvěma Heat závody na šedesát kol. Ty rozhodly o startovním pořadí dnešního hlavního klání o milion dolarů.

Formát All-Star Star závodů je poslední sezóny pokaždé jiný a nejinak tomu je na North Wilkesboro. Již v pátek byla na programu takzvaná Pit Crew Challenge. Všechny týmy absolvovali čtyř-pneumatikový pit stop a nejrychlejší crew získala bonus sto tisíc dolarů. Samotné časy pak zároveň rozhodly o startovním pořadí All-Star Open a sobotních rozstřelů. Zmiňovaný bonus nakonec získal tým Joe Gibbs Racing #54 jezdce Ty Gibbse.

Heat #1

Necelou půl hodinu před startem prvního rozstřelu se nad oválem v Severní Karolíně přehnala menší přeháňka a start byl o několik málo minut posunut. Díky pneumatikám do mokrých podmínek jsme nicméně mohli odstartovat závod dříve a pro jezdce to byla velká výzva. Samotný starý hrbolatý povrch dává i zkušeným závodníkům zabrat a už během tréninků bylo k vidění hned několik velkých smyků.

Nakonec šlo o poklidné kroužení a Heat 1 přerušila pouze jedna žlutá fáze. Během ní došlo na „nezávodní“ pit stopy a všechny týmy přezuly na slicky.

Úvod se nejvíce vydařil Chase Elliottovi, v šestadvacátém kole převzal vedení Daniel Suarez a první klání večera ovládl s náskokem více jak jeden a půl vteřiny na druhého Joey Logana. Jezdec týmu Trackhouse Racing tak do dnešní All-Star Race odstartuje z první příčky.

Heat #2

Druhý rozstřel se nesl v podobném duchu, jen byl naopak odstartován na slickách a v pětadvacátém kole se přezouvalo na pneumatiky do mokra, kvůli slabé přeháňce.

Dominantním způsobem Heat 2 ovládl Chris Buescher a vedl všech šedesát kol. Druhý skončil Austin Dillon a třetí William Byron.

Obě klání můžete dnes sledovat živě na obrazovkách Nova Sport 3. All-Star Open startuje ve 23:30, hlavní klání All-Star Race pak ve 2:00.

Startovní pořadí All-Star Open

Startovní pořadí All-Star Race

Fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář