7 favoritov tohtoročnej Daytona 500

kyle-kevin

Daytona 500 sú tak nepredvídateľné preteky, že vybrať favorita na víťazstvo je prakticky nemožné. My sme však predsa zvolili sedmičku jazdcov, ktorí by mohli zamiešať kartami v boji o Victory Lane.

Denny HAMLIN (Joe Gibbs Racing, Toyota)

Hamlin je jediným pretekárom v štartovej listine s viac ako jedným triumfom v „The Great American Race“. Má na svojom konte tri výhry, ktoré všetky prišli pri posledných šiestich štartoch. Zároveň ťahá sériu štyroch umiestnení v TOP5 za sebou.

Joey LOGANO (Team Penske, Ford)

Víťaz z roku 2015 patrí k najlepším jazdcom na superspeedway tratiach. Vlani bol vo vedení predtým, než ho jeho tímový kolega Brad Keselowski vybúral v poslednom kole. Pre Logana bude dôležité preteky hlavne dokončiť, v posledných šiestich podujatiach na superspeedways totiž štyrikrát nedokončil. Navyše pred dvoma týždňami ovládol exhibíciu Clash na LA Memorial Coliseum.

Ryan BLANEY (Team Penske, Ford)

V pretekoch Daytona 500 skončil  druhý v rokoch 2017 a 2020. Vlani v auguste na podujatí v Daytone vyhral. Blaney triumfoval v troch z posledných deviatich superspeedway pretekoch a v posledných šiestich skončil trikrát v TOP10.

Čítajte viac: PREVIEW SEZÓNY 2022

Kevin HARVICK (Stewart-Haas Racing, Ford)

Jeho výhra v 500-ke prišla ešte v roku 2007, ale v posledných dvoch ročníkoch obsadil miesto v najlepšej päťke. Skúsený pretekár môže zamiešať karty, posledných päť podujatí v Daytone prišiel do cieľa, čo nie je samozrejmá a jednoduchá záležitosť.

Kurt BUSCH (23XI Racing, Toyota)

Víťaz z roku 2017 skončil v posledných štyroch pretkoch Daytona 500 na 22. mieste a horšie. Ale pre Buscha znamená táto sezóna určitý reštart v kariére, po prestupe do nového tímu.

Austin DILLON (Richard Childress Racing, Chevrolet)

V posledných ôsmych štartoch má na svojom konte výhru v roku 2018 a celkovo štyri umiestnenia v najlepšej desiatke. Vlani bol v každom segmente v TOP5 a nakoniec obsadil výborné tretie miesto. Navyše štýl jazdy na superspeedway tratiach je niečo, čo skutočne obľubuje.

Kyle BUSCH (Joe Gibbs Racing, Toyota)

Busch nevyrhal v Daytone od leta 2008 a momentálne ťahá sériu desiatich finišov na 14. a horšom mieste na superspeedways. Dvojnásobný šampión Cup Series má v tejto sérii na svojom konte 59 výhier, čo je najviac z pretekárov, ktorí ešte nevyhrali v Daytona 500. Nemusí byť prekvapením, ak práve on ovládne prvé bodované preteky s Nex Gen autom.

Čítajte viac: NASCAR News #87

Snímek obrazovky 2022-02-12 v 19.26.43

Napsat komentář