6 hviezd Cup Series, ktoré v 2022 prekvapivo ešte nevyhrali

Sezóna 2022 NASCAR Cup Series ponúkla už dvanásť rôznych víťazov, no niektoré zaujímavé a očakávané mená v tomto zozname chýba.

Cup Series sa do akcie vráti budúci víkend na Nashville Superspeedway a začne sériu desiatich pretekov pred koncom základnej časti, pričom viacerí TOP jazdci na prvú výhru stále čakajú. Sezóna zatiaľ ponúkla dvanásť víťazov, štyroch premiérových (Austin Cindric, Chase Briscoe, Ross Chastain a Daniel Suárez), ktorí už svoje miesto do play-off majú. Ak základná časť prinesie menej ako 16 víťazov, rozhodujúcim faktorom budú získané body, no vyhrať preteky je stále najjednoduchšia cesta, ako sa dostať do boja o titul.

Najbližších desať podujatí ponúkne od každého niečo. Čakajú nás preteky na klasických okruhoch, superspeedway aj short track tratiach.

Kevin Harvick

Šampión Cup Series z roku 2014 a víťaz 58 pretekov prežíva frustrujúcu sezónu ďaleko od ideálu. V 2022 ešte nevyhral a viedol len 13 kôl. Na zostávajúcich desiatich tratiach je však excelentný, vyhral na siedmych z nich. V Michigane vyhral päťkrát, v New Hampshire štyrikrát, no Harvick bude potrebovať spoľahlivé auto a konzistentnú prácu svojich mechanikov v boxoch.

Monster Energy NASCAR Cup Series Pennzoil 400 presented by Jiffy Lube

Martin Truex Jr.

V bodovom hodnotení je šiesty najlepší, no ku 31 výhram v tejto sezóne ešte nepridal žiadnu ďalšiu. Jeho najlepšie šance sú v Richmonde, kde vyhral trikrát alebo v Pocone, kde má dve výhry. Rozhodne by si to nemal nechávať  na posledné preteky základnej časti na Daytona International Speedway. Vo svojej kariére má šampión NASCAR z roku 2017 pri 34 štartoch na superspeedway presne 0 výhrier.

Martin Truex Jr.

Ryan Blaney

Blaney je dokonca bodovo na štvrtej priečke, čo mu môže teoreticky pomôcť v boji o play-off, no na výhru rovnako stále čaká. Jazdec tímu Penske vyhral v minulej sezóne trikrát, v tejto má päť TOP5 a viedol viac ako 100 kôl vo Phoenixe a Richmonde. Jeho zoznam víťazstiev v kariére zahŕňa Atlantu, Pocono, Michigan a Daytonu, kde prišla jeho nateraz posledná výhra.

2019 Loudon

Brad Keselowski

Šampión z roku 2012 nielen nevyhráva, on sa v tejto sezóne doslova trápi. V bodovom hodnotení je až na 30. mieste, má len dve umiestnenia v TOP10 a viedol len v troch zo 16 pretekov sezóny. Na návrat do play-off bude potrebovať lepšie auto, ale jeho kariéra zahŕňa víťazstvá v Atlante, Daytone, New Hampshire, Pocono a Richmonde, takže pozná tie správne cesty.

keselowski-talladega-VL

Austin Dillon

Daytona, kde Dillon vyhral 500-ku v roku 2018, môže byť jeho najlepším pokusom na výhru a postup do play-off. Pretekárovi Richard Childress Racing sa darí aj v Michigane a Richmonde. Ďaleko od výhry nebol ani v tejto sezóne, druhý skončil v Californii a Talladege, avšak od Degy skončil v piatich podujatiach v TOP10 iba raz.

419sportscom

Erik Jones

Vo svojej kariére má niekoľko TOP5 umiestnení na zostávajúcich tratiach, vrátane víťazstva v Daytone v letných pretekoch 2018. Najviac sa mu darí v Pocone, kde bol v najlepšej päťke celkovo päťkrát. Aktuálne je bodovo pod čiarou, takže bude musieť zabrať, ideálne niekde navštíviť Victory Lane.

jones

Zostávajúce preteky základnej časti: Nashville (26. jún), Road America (3. júl), Atlanta (10. júl), New Hampshire (17. júl), Pocono (24. júl), Indianapolis road course (31. júl), Michigan (7. august), Richmond (14. august), Watkins Glen (21. august) a Daytona (27. august)

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] 6 hviezd Cup Series, ktoré v 2022 prekvapivo ešte nevyhrali […]

Napsat komentář