NCS 2/36 – Atlanta Ambetter Health 400

Klání na Atlanta Motor Speedway nabídlo nejen bláznivý „three-wide“ photo finish, ale celkově nádherné superspeedway závodění.

Do zajímavé šlamastiky se před startem zapletl Joey Logano. Nejen vozy musí projít technickou přejímkou, nově si vedení NASCAR dává hodně záležet i na ústroji každého pilota a mechaniků. Rukavice jezdce Penske Racing neodpovídali bezpečnostní normě SFI a Logano se místo startu z první řady musel rozjet z chvostu pole. Následně si musel odpykat ještě penalizaci průjezd boxy.

Vydařený úvod sezóny zažívá tým Front Row Motorsports. Dříve se jednalo spíše o doplňkový tým, no v posledních sezónách se mu začíná velmi dařit, především na superspeedway oválech. Michael McDowell se do Daytony 500 kvalifikoval do první řady, v Atlantě si vůbec poprvé v kariéře NCS (467 startů) dojel pro pole position. Dařilo se mu i v samotném závodě, kde vyhrál první stage a na vedoucí příčce strávil dvacet sedm kol. Nakonec byl klasifikován na osmém místě.

Dařilo se i týmovému kolegovi Toddu Gillilandovi. Ten na vedoucí příčce strávil padesát osm kol, čímž oba ustanovili nové maximum týmu Front Row Motorsports v jednom závodě. Gilliland za poslední dvě sezóny strávil na čele jedenáct kol, no po letošních dvou kláních „svítí“ u jeho jména již 74. Rodák ze Severní Karolíny ale neměl takové štěstí jako jeho týmový kolega a po technických problémech dojel až se ztrátou čtyř kol.

Celé klání se neslo v tradičním draft závodění a na vedoucí příčce se vystřídalo čtrnáct jezdců, kteří si líderskou pozici přehodili hned osmačtyřicetkrát. Žluté vlajky byly k vidění

To nejlepší ale přišlo na řadu v samotném závěru, kdy se při vjezdu do třetí zatáčky objevili hned tři jezdci vedle sebe. Trio Daniel Suarez, Kyle Busch a Ryan Blaney. Ve stejném gardu pokračovali celou poslední zatáčku a naprosto v totožný čas proťali i cílovou čáru. Nad oválem zavlálo ticho a chvilku jsme si museli počkat na oficiální výsledky. Pro první vítězství na oválu si nakonec dojel Daniel Suarez, o 0,003 sekundy za ním je klasifikován Ryan Blaney a o 0,007 pomalejší byl Kyle Busch!

Top 5 uzavřel Austin Cindric a Bubba Wallace.

Jezdci a týmy se pro nadcházející dva týdny stěhují na západní pobřeží USA, kde se utkají na oválech Las Vegas Motor Speedway a Phoenix Raceway. Start klání ve Vegas je naplánován na 21:30 našeho času.