MEC: Profil závodu: Daytona (1/36)

uvod sc
sprint cupsprint cup
KVALIFIKACEneděle 19. února 2017
21:00
ZÁVODneděle 26. února 2017
20:31

MEC HISTORIE ZÁVODU

Nejprestižnější závod sezóny nejvyšší série NASCAR Sprint Cup píše svou historii od roku 1959, inaugurační „Daytonu 500“ 22. února 1959 (pod názvem Inaugural 500 Mile International Sweepstakes) vyhrál Lee Petty. V roce 1964 se poprvé na Victory Lane podíval Richard Petty – muž, který dodnes drží rekord v počtu výher tohoto závodu. Daytonu 500 vyhrál celkem sedmkrát (1964, 1966, 1971, 1973, 1974, 1979, 1981). Minulý rok se z výhry radoval Denny Hamlin.

Z aktivních jezdců má nejvíce výher (dvě) na svém kontě hned čtveřice jezdců Michael Waltrip (2001, 2003), Matt Kenseth (2009, 2012), úřadující šampion Jimmie Johnson (2006, 2013) a Dale Earnhardt Jr. (2004, 2014).

MEC O OKRUHU

Daytona

MEC TOP 10 DOJEZDNa okruhu Daytona International Speedway

  průměrný dojezdzávodyvýhryTOP 5TOP 10kola ve vedenípolesDNF
1Austin Dillon11.7170151010
2Dale Earnhardt Jr.13.62344131959314
3Clint Bowyer15.7322031115303
4Kevin Harvick16.1331291417914
5Jeff Gordon16.33466132171046
6Joey Logano16.88161464402
7Kurt Busch17.03310121629001
8Denny Hamlin17.142216736901
9Jimmie Johnson17.50303111427827
10Kyle Busch17.522317836415

15934423_1435664169779306_419204937_n

MEC KVALIFIKACE

Pole Position na zahajovací Daytonu 500 opět vyhrál Chase Elliott. Svěřenec týmu Ricka Hendricka z prvního místa startoval i minulý rok. V první řadě ho ale oproti loňsku (Matt Kenseth) doplní týmový kolega Dale Earnhardt Jr. Pro Elliotta je to teprve třetí Pole kariéry.

gettyimages-642951362-e1487541148241

MEC SARTOVNÍ LISTINA

   
1Chase ElliottChevrolet
2Dale Earnhardt Jr.Chevrolet
3Jamie McMurrayChevrolet
4Denny HamlinToyota
5Kevin HarvickFord
6Clint BowyerChevrolet
7Brad KeselowskiFord
8Kurt BuschFord
9Matt KensethToyota
10Austin DillonChevrolet
11Trevor BayneFord
12Danica PatrickFord
13Aric AlmirolaFord
14Ryan NewmanChevrolet
15Joey LoganoFord
16Kyle LarsonChevrolet
17Cole WhittFord
18Ty DillonChevrolet
19Daniel SuarezToyota
20David RaganFord
21Kyle BuschToyota
22Michael McDowellChevrolet
23Ricky Stenhouse Jr.Ford
24Jimmie JohnsonChevrolet
25Matt DiBenedettoFord
26Kasey KahneChevrolet
27Landon CassillFord
28D.J. KenningtonToyota
29Joey GaseToyota
30Michael WaltripChevrolet
31Corey LaJoieToyota
32Jeffrey EarnhardtChevrolet
33Paul MenardChevrolet
34Erik JonesFord
35Martin Truex Jr.Toyota
36Ryan BlaneyFord
37Chris BuescherChevrolet
38AJ AllmendingerChevrolet
39Brendan GaughanChevrolet
40Elliott SadlerChevrolet

MEC REPORT

reportáž

MEC VÍTĚZ

KURT BUSCH
Kurt si v Daytoně dojel pro svou 29 výhrou v kariéře v nejvyšší soutěži. Jestli se mu podaří letos oslavit jubilejní třicítku ještě uvidíme. Šampion z roku 2004 je součástí série již osmnáctým rokem a už nyní j jasné, že se letos opět podívá do základní šestnáctky Chase for the Cup.

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

   odjetá kolastartovní pozicekola ve vedeníbody
1Kurt BuschFord2008148
2Ryan BlaneyFord20036244
3AJ AllmendingerChevrolet20038239
4Aric AlmirolaFord20013233
5Paul MenardChevrolet20033032
6Joey LoganoFord200151640
7Kasey KahneChevrolet20026730
8Michael WaltripToyota20030029
9Matt DiBenedettoFord20025028
10Trevor BayneFord20011027
11Brendan GaughanChevrolet2003900
12Kyle LarsonChevrolet200161633
13Martin Truex Jr.Toyota20035224
14Chase ElliottChevrolet20013923
15Michael McDowellChevrolet20022022
16Landon CassillFord19927021
17Denny HamlinToyota1994023
18Cole WhittFord19917319
19Austin DillonChevrolet19910718
20Elliott SadlerChevrolet1994050
21Ryan NewmanChevrolet19814018
22Kevin HarvickFord19755034
23Joey GaseToyota1962900
24Corey LaJoieToyota19331013
25David RaganFord18820012
26Jeffrey EarnhardtChevrolet14532011
27Brad KeselowskiFord1437224
28Jamie McMurrayChevrolet14131313
29Daniel SuarezToyota1411908
30Ty DillonChevrolet1401807
31Ricky Stenhouse Jr.Ford1332306
32Clint BowyerFord128609
33Danica PatrickFord12812011
34Jimmie JohnsonChevrolet1272475
35Chris BuescherChevrolet1273702
36D.J. KenningtonToyota1272801
37Dale Earnhardt Jr.Chevrolet106287
38Kyle BuschToyota103211811
39Erik JonesToyota1033401
40Matt KensethToyota103901

MEC FOTOGALERIE

59th Annual DAYTONA 500 59th Annual DAYTONA 50059th Annual DAYTONA 500 59th Annual DAYTONA 500 59th Annual DAYTONA 500 59th Annual DAYTONA 500 59th Annual DAYTONA 500 59th Annual DAYTONA 500 59th Annual DAYTONA 500

Trackbacks for this post

  1. […] závod Daytona 500 (VÍCE INFORMACÍ O ZÁVODĚ) pln nových pravidel nabídl skutečně parádní podívanou. Po zběsilých předkrmech v podobě […]

Napsat komentář