MEC: Profil závodu: Martinsville (6/36)

GettyImages-619294608
sprint cupKVALIFIKACE
pátek 31. března 2017
22.35
logo daytnascZÁVOD STP 500
neděle 2. dubna 2017
20.00
Camping_World_Truck_Series_LogoKVALIFIKACE
sobota 1. dubna 2017
17.05
logodaytnaxsZÁVOD Alpha Energy Solutions 250
sobota 1. dubna 2017
21.00

MEC HISTORIE ZÁVODU

Historie závodu STP 500 sahá do roku 1950, kdy se poprvé odmávnul zatím nepojmenovaný závod. Své jméno závod získal až v roce 1956. 21. května roku 1950 vyhrál závod o 150 kolech Curtis Turner. Právě on zopakoval výhru i následujícího roku, kdy závod čítal již 200 kol. První závod o 500 kolech byl v závodním kalendáři v roce 1956 a vyhrál ho Buck Baker.

Vůbec nejdelší byl závod v roce 2012, kdy došlo na dvojitý Overtime a závod napočítal celkem 515 kol. Z výhry se radoval Ryan Newman. Nejvíce výher má napříč historií na kontě Richard Petty, který tento závod vyhrál devětkrát. Z aktivních jezdců potom vedou Jimmie Johnson a Denny Hamlin, kteří mají shodně po třech výhrách. Minulý rok se v rámci tohoto závodu poprvé radoval Kyle Busch.

MEC O OKRUHU

6Martinsville

MEC TOP 10 DOJEZD

Aktivních jezdců na okruhu Martinsville Speedway

  průměrný dojezdodjeté závodyvýhryTOP 5kola ve vedení PolesDNF
1Jimmie Johnson7.30309192,83921
2Denny Hamlin9.23225121,36332
3Dale Earnhardt Jr.12.943311397202
4Brad Keselowski13.79140417100
5Kyle Busch14.092311184211
6Joey Logano14.25160445630
7Matt Kenseth14.76340664103
8Clint Bowyer14.82220435602
9Ryan Newman15.03301819632
10Kevin Harvick16.03311362801

MEC KVALIFIKACE

Pole Position díky nepříznivému počasí spadl do kapsy Leaderovi průběžného pořadí Kylu Larsonovi. Jeho teprve druhý Pole kariéry tak možná i tento víkend Kyle přetransformuje na vítězství jak se mu to podařilo víkend minulý. V první řadě ho doplní Chase Elliott.
original

MEC SARTOVNÍ LISTINA

 jezdec
1Kyle Larson
2Chase Elliott
3Martin Truex Jr.
4Brad Keselowski
5Joey Logano
6Jamie McMurray
7Ryan Blaney
8Clint Bowyer
9Kevin Harvick
10Kyle Busch
11Ryan Newman
12Denny Hamlin
13Kasey Kahne
14Kurt Busch
15Erik Jones
16Trevor Bayne
17Jimmie Johnson
18Aric Almirola
19Daniel Suarez
20Austin Dillon
21Dale Earnhardt Jr.
22Paul Menard
23Ty Dillon
24Ricky Stenhouse Jr.
25Matt Kenseth
26Michael McDowell
27Landon Cassill
28Matt DiBenedetto
29Danica Patrick
30A.J. Allmendinger
31Cole Whitt
32Reed Sorenson
33Chris Buescher
34David Ragan
35Corey LaJoie
36Jeffrey Earnhardt
37Gray Gaulding
38Timmy Hill

MEC REPORT

reportáž MEC VÍTĚZ

BRAD KESELOWSKI

MEC VÝSLEDKY ZÁVODU

  značkaodkroužená kolastartovní pozicekola ve vedeníbody
1Brad KeselowskiFord500411655
2Kyle BuschToyota5001027452
3Chase ElliottChevrolet50022050
4Joey LoganoFord5005133
5Austin DillonChevrolet50020034
6AJ AllmendingerChevrolet50030031
7Clint BowyerFord5008031
8Ryan NewmanChevrolet50011029
9Matt KensethToyota50025032
10Ricky Stenhouse Jr.Ford50024027
11Chris BuescherChevrolet50033026
12Erik JonesToyota50015028
13Trevor BayneFord50016026
14Kasey KahneChevrolet50013024
15Jimmie JohnsonChevrolet50017032
16Martin Truex Jr.Toyota50034231
17Kyle LarsonChevrolet50012325
18Aric AlmirolaFord50018019
19Paul MenardChevrolet50022018
20Kevin HarvickFord5009017
21Cole WhittChevrolet49931016
22Ty DillonChevrolet49923015
23Danica PatrickFord49929014
24David RaganFord49834013
25Ryan BlaneyFord4987022
26Michael McDowellChevrolet49726011
27Landon CassillFord49727010
28Corey LaJoieToyota4963509
29Gray GauldingToyota4953708
30Denny HamlinToyota493122416
31Reed SorensonChevrolet4923206
32Daniel SuarezToyota4891905
33Timmy HillChevrolet4863800
34Dale Earnhardt Jr.Chevrolet4182108
35Matt DiBenedettoFord4012802
36Jeffrey EarnhardtChevrolet3853601
37Kurt BuschFord2951401
38Jamie McMurrayChevrolet105601
MEC FOTOGALERIE

 

Napsat komentář