Závodní okruh Martinsville Speedway

martinsville

 

Paperclip“ je nejkratším oválem v závodním kalendáři NASCAR. Měří pouhých 0,526 míle (0,847 km). Okruh najdeme nedaleko města Henry County, v Ridgeway ve Virginii. Jižně od Martinsvillu samotného. Na asfaltovo/betonovém okruhu nejsou rovinky vůbec klopeny, v zatáčkách se potom trať zvedá o dvanáct stupňů. Proto je možná Martisville mnohem více specifický, než by se mohlo na první pohled zdát. Rovinky jsou zde asfaltové a zatáčky betonové. Změna z nulového klopení na dvanáct také udělá své a s přihlédnutím na „málo místa“ kolik často při závodě na trati je – Martisville rozhodně není nudnou tratí.

Rekord v počtu přerušení byl stanoven a dosud nepřekonán v roce 2005, kdy se mávalo žlutými vlajkami hned devatenáctkrát.

Kolem okruhu se vměstná 55 000 diváků a i pro ně je to opravdový zážitek. Tribuny jsou zde totiž opravdu blízko celému dění. Ovál byl postaven v roce 1947 jistým H. Clay Earlesem. První závod NASCAR se zde odjel už na počátku historie NASCAR a sice následující rok od otevření okruhu. Dne 7. září 1947 vyhrál inaugurační závod  Robert „Red“ Byron a dostal odměnu 500 dolarů.

Nejvíce vítězství napříč historií má na kontě Richard Petty a to krásných patnáct. Richard Petty s vysokými čísly vede i statistiku dojezdů TOP5 a TOP10. Ještě aby ne – má totiž na triku i nejvíce startů – 67.

Martinsville speedway 1 Martinsville speedway 2 Martinsville speedway Kroger 250 mville2

Napsat komentář