„Matt Brat Kenseth“ slaví narozeniny

„Robot“, „Special K“ nebo také „Matt Brat Kenseth“ právě tyto přezdívky si vysloužil za svou závodní kariéru Matthew Roy Kenseth, který právě dnes slaví narozeniny. Mezi jeho největší úspěchy se bezesporu řadí vítězství závodu Daytona 500, tu totiž společně s dalšími deseti jezdci dokázal vyhrát více než jedenkrát. „Elitní jedenáctku“ doplnil v roce 2012. A potom – samozřejmě titul šampiona nejvyšší série NASCAR z roku 2003.

Matt se narodil ve městě  Cambridge, ve státě Wisconsin. K závodění přičichl už jako malý kluk, a v šestnácti letech sbíral první úspěchy. Kariéru tohoto závodníka shrnul kolega Kuba Smetana ve svém článku Matt Kenseth stále v pozadí.

Od roku 2000 je šťastně ženatý s Katií Martin Kenseth, pár je přitom spolu již téměř dvacet let. Katie je možná oprávněně nazývána „NASCARovou Julií Roberts“. Jejich rodina čítá dohromady tři dcery, Matt má k tomu ještě syna Rosse z předchozího manželství.

Matt+Kenseth+NASCAR+Sprint+Cup+Banquet+Day+TkEFaU0jY9Wl

Jaké to v současnosti je, bojovat o místo na slunci, když se to na závodní dráze začíná hemžit mladými, dravými nadějemi?

„Určitě je tenhle příliv nových nadějí dobrý pro přirozený vývoj věcí. Tam kde starší jezdci ztrácí jistotu a chtějí udělat pomyslný krok zpět, tam je předběhnou oni. Prospívá to všem. A ti starší prostě mladším musí udělat místo, tak to bylo je a bude.“

A co Matt říká na nový systém Chase?

„Zažil jsem v průběhu let již hodně změn. Myslím, že z hlediska fanouška je to opravdu vzrušující. Samozřejmě, když potom začalo jít do tuhého, ukázaly se i ne příliš pozitivní stránky. Pro mě osobně je to mnohem napínavější, dostanu se do dalšího kola? Nebo ne?“

Dnešní oslavenec by se ve svém domáckém týmu Joe Gibbs Racing mohl považovat za veterána, nebo vůdce skupiny.

„Já si rozhodně nemyslím, že bych měl mít vedoucí postavení v naší skupině. Bez přihlédnutí k věku, myslím, že tu jsou jiní aspiranti, například Carl Edwards. Všichni odvádíme nejlepší práci jaké jsme schopní a chováme k sobě vzájemnou úctu.“

Matt ukazuje, že rozhodně nepatří do starého železa, v posledním závodě v Las Vegas skončil na devátém místě a v průběžném pořadí okupuje desátou příčku, to je společně s výhrou exhibice Sprint Unlimited slušný vstup do sezóny.

Přejeme Mattovi vše nejlepší k narozeninám!

Napsat komentář