NOAPS 31/33 – Talladega TPG 250

O víťazovi v pretekoch NASCAR O’Reilly Auto Parts Series rozhodoval tesný súboj v poslednom kole. Rovnako, ako v piatok v Truck Series, aj teraz sa dokázal predrať dopredu Sammy Smith a pripísal si dôležitú výhru.

Piatykrát v rade sa z pole position na Talladega Superspeedway radoval Jesse Love, no hneď v úvode sa predral dopredu Jake Finch. V závere prvého kola už viedol Carson Kvapil, ktorý ovládal draft v celom priebehu segmentu a prišiel si pre čiastkovú výhru. V boxoch však mal problémy a prepadol sa až na 12. miesto. Corey Day síce pre výmenu motora štartoval zo zadných priečok, no už prvý segment končil štvrtý a po zvládnutom pit-stope bol na reštarte prvý.

Day vydržal v čele tri kolá, než sa tam vrátil Kvapil a postupne začali vpredu dominovať jazdci JR Motorsports. V 42. kole Smith „potlačil“ Allgaiera a ten sa dostal do vedenia, pričom získal svoju dvanástu segmentovú výhru.

Krátko po reštarte do finálovej časti prišiel prvý incident na trati. Na výjazde z tri-ovalu sa v 57. kole roztočil Gray, v incidente boli aj Hill, Jones a mierny kontakt mal aj líder Burton. Po návrate pod zelené vlajky sa vrátil na prvé miesto Kvapil, za ktorým sa vytvoril draft z jeho tímových kolegov Sammyho Smitha, Justina Allgaier a Sama Mayera z Haas Factory Team. V 73. kole ešte prišlo spomalenie, kvôli úlomkom z auta Bacarellu. Preteky následne pokračovali v single-file drafte a o všetkom rozhodlo posledné kolo, v ktorom začali jazdci za Kvapilom útočiť. Na zadnej rovinke dostal „pomoc“ Smith, ktorého bump od Allgaiera poslal dopredu a v tesnom súboji na cieľovej rovinke vyhral o 0,084 sekundy pred Kvapilom. TOP5 doplnili Love, Allgaier a Creed.

Sezóna pomaly vrcholí, predposledné preteky nás čakajú budúcu sobotu na Martinsville Speedway. Zelené vlajky zavejú po 21. hodine nášho času v priamom prenose na Kanal1 Xtra.

PozíciaJazdecZnačkaOdjazdené koláŠtartová pozíciaKolá vo vedeníBodyBonus
1Sammy SmithChevrolet94111638
2Carson KvapilChevrolet944675419
3Jesse LoveChevrolet9410340
4Justin AllgaierChevrolet9414115118
5Sheldon CreedChevrolet941204311
6Corey DayChevrolet941044413
7Blaine PerkinsChevrolet94360300
8Dean ThompsonToyota94270290
9Brandon JonesToyota94160280
10Anthony AlfredoChevrolet9470292
11Jeb BurtonChevrolet94320260
12Mason MaggioChevrolet94240250
13Sam MayerChevrolet9430240
14Ryan SiegChevrolet94250230
15Nick LeitzChevrolet9413000
16Josh BilickiChevrolet94350210
17Rajah CaruthChevrolet9460299
18Jeremy ClementsChevrolet94150212
19Connor MosackChevrolet9423000
20Joey GaseChevrolet94281170
21Taylor GrayToyota94171204
22Lee PulliamChevrolet94380150
23Josh WilliamsChevrolet94220140
24Harrison BurtonToyota94198174
25Will RodgersChevrolet94300120
26Brennan PooleChevrolet94340110
27Garrett SmithleyChevrolet94370100
28Kyle SiegChevrolet9429090
29William SawalichToyota949091
30Ryan EllisChevrolet9420170
31Parker RetzlaffChevrolet9426060
32Patrick StaropoliChevrolet9421050
33Daniel DyeChevrolet9433000
34Brent CrewsToyota948063
35Austin HillChevrolet925097
36Leland Honeyman Jr.Chevrolet8831000
37Caesar BacarellaChevrolet8518043
38Jake FinchChevrolet842010

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář