XS: Profil závodu: Dover (11/33)

NASCAR XFINITY Series Ollie's Bargain Outlet 200 - Heat #2

Další z pomyslných předkrmů bude závod série Xfinity, po kterém bude už zbývat pouze závod nejvyšší soutěže. Dover přivítá nižší sérii v sobotu večer.

sprint cupKVALIFIKACE
pátek 2. června 2017
21.50
logo daytnascZÁVOD AAA 400 Drive for Autism
neděle 4. června 2017
19.00
xfinityserieslogoKVALIFIKACE
sobota 3. června 2017
16.05
logoxsdaytnaZÁVOD OneMain Financial 200
sobota 3. června 2017
19.00
Camping_World_Truck_Series_LogoKVALIFIKACE
pátek 2. června 2017
18.35
logodaytnaxsZÁVOD Bar Harbor 200
pátek 2. června 2017
23.30

XS HISTORIE ZÁVODU

Závod byl odmávnut poprvé roku 1982 jako Sportsman 200. První klání vyhrál s Pontiacem Joe Ruttman. Závod má rozmanité vítěze, nikomu se v historii nepodařilo vyhrát třikrát, dnes je zde tedy pouze řádka těch, kteří vyhráli závod dvakrát. Mezi nimi jsou i Todd Bodine (1991, 1993), Dale Earnhardt Jr. (1998, 1999), Greg Biffle (2002, 2004), Joey Logano (2012, 2013) nebo Kyle Busch (2010, 2014). Minulý rok zvítězil Erik Jones.

XS O OKRUHU

12Dover

XS KVALIFIKACE

První startovní pozici si vyjel přeběhlík z nejvyšší soutěže Kyle Larson. Následující příčky obsadili Blaney a Suárez a až na páté příčce potom do závodu odstartuje jezdec, který v této soutěži sbírá body a to Brennan Poole, před kterého se dostal ještě Erik Jones.
NASCAR XFINITY Series OneMain Financial 200 - Qualifying

XS SARTOVNÍ LISTINA

  značkarychlost
1Kyle LarsonChevrolet157.453 mph
2Ryan BlaneyFord156.972 mph
3Daniel SuarezToyota156.917 mph
4Erik JonesToyota156.692 mph
5Brennan PooleChevrolet156.270 mph
6Matt TifftToyota156.087 mph
7Austin DillonChevrolet156.006 mph
8William ByronChevrolet155.642 mph
9Elliott SadlerChevrolet155.521 mph
10Daniel HemricChevrolet155.119 mph
11Ty DillonChevrolet155.099 mph
12Justin AllgaierChevrolet154.792 mph
13Brandon JonesChevrolet155.199 mph
14Cole CusterFord155.106 mph
15Brendan GaughanChevrolet154.686 mph
16Blake KochChevrolet154.686 mph
17Ryan ReedFord154.334 mph
18Darrell Wallace Jr.Ford154.103 mph
19Ryan SiegChevrolet154.070 mph
20Ross ChastainChevrolet152.860 mph
21Dylan LuptonToyota151.815 mph
22Dakoda ArmstrongToyota151.700 mph
23Michael AnnettChevrolet150.539 mph
24Spencer GallagherChevrolet152.175 mph
25Ben KennedyChevrolet151.668 mph
26J.J. YeleyToyota151.592 mph
27Jordan AndersonChevrolet151.286 mph
28B.J. McLeodChevrolet151.273 mph
29Jeremy ClementsChevrolet151.172 mph
30Harrison RhodesChevrolet151.102 mph
31Chad FinchumChevrolet150.773 mph
32Brandon BrownChevrolet150.307 mph
33Garrett SmithleyChevrolet149.850 mph
34Ray Black Jr.ChevroletN/A
35Morgan ShepherdChevroletN/A
36David StarrChevroletN/A
37Timmy HillToyotaN/A
38Jeff GreenChevroletN/A
39Joey GaseChevroletN/A
40Mike HarmonDodgeN/A

XS VÍTĚZ

KYLE LARSON
Pro výhru si z Pole Position po naprosté dominanci dojel Kyle Larson. Pro něj je to již třetí výhra v letošní sezóně, nicméně bez bodu, protože se účastní šampionátu nejvyšší soutěže. Neměnné bylo ku startovnímu poli i pořadí na následujících dvou příčkách. Druhý dojel Blaney a třetí Suárez.

XS VÝSLEDKY ZÁVODU

  značkaodjetá kolastartovní pozicekola ve vedeníbody
1Kyle LarsonChevrolet20011370
2Ryan BlaneyFord2002280
3Daniel SuarezToyota2003190
4Cole CusterFord20014033
5Ryan ReedFord20017533
6William ByronChevrolet2008043
7Elliott SadlerChevrolet2009043
8Darrell Wallace Jr.Ford20018742
9Matt TifftToyota2006028
10Ty DillonChevrolet2001100
11Justin AllgaierChevrolet20012037
12Brennan PooleChevrolet1995034
13Daniel HemricChevrolet19910030
14Michael AnnettChevrolet19923023
15J.J. YeleyToyota19926023
16Ryan SiegChevrolet19919021
17Brandon BrownChevrolet19932020
18Ben KennedyChevrolet19925019
19Dakoda ArmstrongToyota19822018
20Brendan GaughanChevrolet19815017
21Ross ChastainChevrolet19820016
22B.J. McLeodChevrolet19728015
23Jeremy ClementsChevrolet19729014
24Ray Black Jr.Chevrolet19134013
25Mike HarmonDodge19140012
26Jordan AndersonChevrolet1882700
27Garrett SmithleyChevrolet17633010
28Austin DillonChevrolet175740
29Brandon JonesChevrolet1741308
30Dylan LuptonToyota1702107
31Spencer GallagherChevrolet1662406
32Blake KochChevrolet1351607
33David StarrChevrolet1073604
34Chad FinchumChevrolet1053103
35Erik JonesToyota100400
36Joey GaseChevrolet993901
37Harrison RhodesChevrolet913001
38Morgan ShepherdChevrolet503501
39Timmy HillToyota393701
40Jeff GreenChevrolet133801

XS FOTOGALERIE
NASCAR XFINITY Series OneMain Financial 200

NASCAR XFINITY Series OneMain Financial 200

NASCAR XFINITY Series OneMain Financial 200

Napsat komentář