Závodní okruh Dover International Speedway

Dover_International_Speedway_Logo
Je jedno-mílový ovál v Delaware v Doveru. Na místě, kde dnes stojí motoristické závodiště se přitom závodilo již v minulosti a sice s koňskými povozy. Stavba „Monster Mile“ byla započata v roce 1966 a byla dokončena o tři roky později.

První závod Mason-Dixon 300 zde byl odmávnut 6. července 1969. Z vítězství se radoval Richard Petty. O dva roky později zde závodila už výhradně auta.

Původní asfaltový povrch byl v roce 1995 nahrazen betonem. Díky tomu ovál na chvíli získal přezdívku „White Lightning“ trať totiž byla z počátku zářivě bílá. Kromě přezdívky trať získala zcela jinou vlastnost co se týče stylu jízdy, jezdci zde díky přilnavosti mohli dosahovat mnohem vyšších rychlostí (ruku k dílu přiložilo i klopení zatáček – to zde činí dokonce 24 stupňů) a právě tehdy vznikl pojem „Monster Mile.“ Monument v podobě monstra drápajícího se ze země byl před tratí, na náměstíčku postaven v roce 2008.  Socha měří kolem čtrnácti metrů a v ruce drží vůz v životní velikosti.

Nejvíce výher na Monster Mile má na kontě z aktivních jezdců Jimmie Johnson a to deset. Nemalý rekord v počtu přerušení je z roku 1993, kdy se mávalo žlutými vlajkami hned devatenáctkrát. Posledním číslem k Monster Mile bude kapacita tribun a i ta je nemalá – 135.000 diváků.

Dodge Dealers 400 Dover 3 NASCAR Sprint Cup Series FedEx 400 Racing-on-Track Dover1

 

Napsat komentář