Stewart je po operaci, Daytonu 500 vynechá

Tony Stewart zřejmě svého skotačení se závodními kolegy v písečných dunách bude chvíli litovat. Kvůli nedělní nehodě musel být již operován a s jistotou nenastoupí do předsezónních rejů, ani do zahajovacího závodu Daytona 500.

Tony Stewart si při nehodě přivodil zlomeninu lumbálního obratle, po krční páteři jsou tyto obratle ty vůbec nejpohyblivější a přitom nesou největší váhu, opírá se o ně téměř celá tíha těla. Kvůli prasklému obratli, musel Stewart ve středu podstoupit operaci. Dle jistých zdrojů by tak Smoke mohl být mimo závodní sedačku i několik měsíců. Vše vzhledem k povaze jeho zlomeniny, která na rozdíl od kompresní zlomeniny vyžaduje mnohem náročnější péči a to až po dobu tří měsíců.

Otázkou je, kdo zastoupí Tonyho v jeho prázdné čtrnáctce. Možností je hned několik – Elliott Sadler, Justin Allgaier, Ty Dillon, John Hunter Nemechek a nebo také Bobby Labonte.

Přejeme brzké uzdravení.

Trackbacks for this post

  1. […] V letošním ročníku budou chybět dvě výrazná jména – Jeff Gordon, který drží pomyslný rekord v nejvíce účastech v tomto závodě po sobě jdoucích (1994-2015) a také Tony Stewart, který tuto štafetu díky Gordonově odchodu přebírá se ztrátou šesti účastí. Stewart zahajující exhibici vynechá kvůli zraněním o kterých jsme vás informovali (popřípadě čtěte zde.). […]

  2. […] dobře. Začátkem února se objevily zprávy o problémech se zády. Následně musel Smoke na operaci a nad jeho nástupem do závodního vozu se začala stahovat mračna. Nakonec to bylo osm […]

Napsat komentář