Štatistické okienko #19: Nashville Superspeedway

Víkend plný akcie na Nashville Superspeedway obohatil vitrínu trojice pretekárov o legendárnu gitaru a nás o ďalšiu nálož zaujímavostí a štatistík.

NASCAR CUP SERIES (Ally 400)

Chase Elliott vyhral svoje druhé preteky v sezóne, oba na betónových ováloch. Z pätnástich výhier má osem na ováloch.

Ryan Blaney zaznamenal tretí finiš po sebe na šiestom a lepšom mieste.

Ross Chastain zaznamenal svoj ôsmy TOP5 sezóny, čím vylepšil svoje kariérne maximum.

Denny Hamlin viedol 114 kôl, čo je najviac od pretekov v Las Vegas minulú jeseň (137).

Austin Cindric zaznamenal prvýkrát v NCS kariére dva TOP10 finiše za sebou v jednej sezóne. Zároveň je to jeho prvý TOP10 mimo klasický okruh či superspeedway.

• Napriek až 22. miestu, Martin Truex Jr. viedol 82 kôl, čo je jeho sezónne maximum. Je to najviac od vlaňajších pretekov v Darlingtone na Deň matiek (248).

Prečítajte si aj: Nekonečné preteky ovládol Chase Elliott

GettyImages-1405336232

NASCAR XFINITY SERIES (Tennessee Lottery 250)

Justin Allgaier vybojoval svoje 18. víťazstvo v kariére (15. s JRM) a posunul sa na 17. miesto v listine víťazov XS. Jeho 134 kôl vo vedení bolo pre neho najviac od druhých pretekov v Richmonde v 2020 (135).

Justin Allgaier sa stal prvým pravidelným jazdcom XS od Las Vegas v 2020 (Chase Briscoe), ktorý ovládol všetky tri segmenty v jedných pretekoch. Jemu samému sa to podarilo prvýkrát od 2018.

Trevor Bayne si pripísal tretí TOP5 finiš pri svojom štvrtom štarte v tejto sezóne.

Riley Herbst vybojoval svoj piaty TOP5 v sezóne, čím vyrovnal svoje kariérne maximum TOP5 v jednej sezóne.

Sam Mayer skončil v najlepšej päťke v ôsmych z posledných desiatich pretekoch.

Ryan Preece sa stal len druhým jazdcom BJ McLeod Motorsports, ktorý skončil TOP10 viac ako raz – Kevin Harvick vlani na COTA a Road America.

Jeffrey Earnhardt si siedmym miestom vybojoval najlepší finiš na stredne dlhej trati od Charlotte 2019 (3.). Mimo JH Nemecheka neskončil v aute Sam Hunt Racing nikto na lepšom mieste.

Ryan Sieg vybojoval svoj ôsmy TOP10 v sezóne, čím prekonal svoje zápis z minulého roku (7).

Parker Retzlaff má v tejto sezóne pri piatich štartoch štyri TOP20 umiestnenia. Tri z nich boli dokonca v najlepšej dvanástke.

Prečítajte si aj: Dominantná jazda priniesla druhý triumf Allgaiera v sezóne

NASCAR Xfinity Series Tennessee Lottery 250

NASCAR TRUCK SERIES (Rackley Roofing 200)

Ryan Preece si vybojoval svoju druhú výhru v CWTS pri ôsmom štarte a nikdy neskončil horšie ako na jedenástom mieste. Vo vedení strávil 74 kôl, pričom v prvých siedmych pretekoch to bolo spolu len 51 kôl.

Zane Smith vybojoval svoje ôsmy TOP5 v sezóne, čím vylepšil svoje kariérne maximum.

Carson Hocevar získal TOP5 finiš už štvrtýkrát v sezóne, čo z nej robí jeho najlepšiu sezónu.

Preece, Smith a Hocevar skončili piatkové preteky na rovnakých pozíciach ako odštartovali. Prvýkrát od Martinsville v roku 2014 a celkovo len siedmykrát v histórii série sa stalo, že TOP3 na štarte zostala rovnaká aj v cieli.

• Siedmy Tyler Ankrum vyrovnal svoj najlepší výsledok v sezóne (COTA)

Maxi Gutierrez ôsmym miestom zaknihoval najlepší finiš pre AM Racing na intermediate trati od roku 2020.

Prečítajte si aj: Preece odrazil záverečné útoky a vyhral v Nashville