Štatistické okienko #12: Darlington Raceway

Throwback víkend máme úspešne za sebou a celý kolotoč NASCAR sa presúva do Kansasu. Ešte predtým však ponúkneme tradičné pondelkové štatistiky.

NASCAR CUP SERIES (Goodyear 400)

• Len 23 áut dokončilo nedeľné preteky v Darlingtone. Ide o najnižší počet pretekárov v cieli na tratiach kratších ako 2,5 míle od augusta 1994 (Bristol).

Joey Logano ukončil sériu 40 pretekov bez výhry, čo boli jeho najdlhšie víťazné suchoty od jeho prestupu do Penske Racing v 2013.

Tyler Reddick skončil druhýkrát v sezóne na druhom mieste (Bristol). Je to jeho piaty finiš hneď za víťazom v kariére, na premiérovú výhru stále čaká.

Justin Haley vybojoval tretím miestom svoj prvý finiš v TOP5 v sezóne. Zároveň je to prvý TOP5 pre Kaulig Racing mimo klasické okruhy.

Kevin Harvick získal svoj 13. finiš v TOP10 v Darlingtone za sebou, čím prekonal rekord Billa Elliotta

Michael McDowell má na konte tri TOP10 v posledných štyroch podujatiach.

• Prvýkrát od roku 2018 si Ricky Stenhouse Jr. pripísal na svoje konto dve finiše v TOP10 za sebou.

• Svoj štvrtý finiš v TOP10 si vyjazdil Daniel Suarez, čím vyrovnal počet TOP10, ktoré získal za celú minulú sezónu.

• Hoci sa preteky neskončili ideálne pre Rossa Chastaina, keď skončil až tridsiaty, no stále má dvojnásobný počet finišov v TOP3, ako ďalší jazdci. Chastain má šesť umiestnení na pódiu, zatiaľ čo Byron, Austin Dillon, Reddick a Logano majú po tri.

Prečítajte si aj: Divoký finiš v Darlingtone ukončil Loganove čakanie

NASCAR Cup Series Goodyear 400

NASCAR XFINITY SERIES (Mahindra ROXOR 200)

Myatt Snider vstupoval do víkendu ako jeden zo štyroch pretekárov, ktorí v každom podujatí tejto sezóny finišovali v TOP30 (Allmendinger, Gragson, Mayer). Sobotné preteky však nedokončil a pripísal si umiestnenie až na 37. mieste.

Justin Allgaier ukončil čakanie na výhru po roku opäť na Darlington Raceway. Táto séria trvala 364 dní a 34 pretekov.

Allgaier má minimálne jednu výhru v šiestich sezónach XS za sebou. Tým vyrovnal Jacka Ingrama a Randy LaJoieho v počte sezón v rade s výhrou v XS, mimo „Buschwhackerov“ Cup Series.

JR Motorsports vybojoval tri výhry v rade prvýkrát od roku 2014, zároveň jeho jazdci vyhrali posledných 9 segmentov (vrátane Final Stage)

Noah Gragson si druhým miestom vybojoval svoj ôsmy finiš v TOP5 v sezóne – najviac zo všetkých.

Gragson vyhral oba úvodné segmenty (tretíkrát v kariére). V posledných šiestich prípadoch, čo pravidelný jazdec XS ovládol oba segmenty, však tento pretekár nezvíťazil.

• Pre Rileyho Herbsta je tretie miesto najlepším výsledkom od vlaňajšieho Bristolu. Ford #98 má druhý najvyšší počet TOP10 finišov v sezóne (8) a dokázal to aj v posledných piatich podujatiach.

AJ Allmendinger stále pokračuje vo výborných výkonoch a naďalej je jediným jazdcom s TOP10 v každých pretekoch.

• JH Nemechek štvrtým miestom vybojoval druhý TOP5 pre Sam Hunt Racing v histórii.

Sam Mayer má momentálne päť TOP5 v posledných šiestich podujatiach.

Prečítajte si aj: Allgaier ukončil ročné čakanie na výhru

GettyImages-1395957668

NASCAR TRUCK SERIES (Dead On Tools 200)

JH Nemechek získal svoju prvú výhru od júna 2021 (Pocono) a všetky tri trucky KBM tak majú v úvodných siedmych pretekoch sezóny na svojom konte výhru.

• Prvýkrát v kariére sa Carson Hocevar umiestnil v TOP5 dvakrát za sebou – v oboch prípadoch skončil druhý.

Grant Enfinger vybojoval svoj najlepší finiš od vlanajších pretekov v Bristole.

• Pre prvý finiš v TOP5 v tejto sezóne si prišiel Matt Crafton.

Todd „Onion“ Bodine si vyjazdil svoj prvý TOP10 od roku 2012 – odvtedy však odjazdil len 13 pretekov.

• V prvých siedmych pretekoch má Hailie Deegan už štyri DNF. Za celú minulú sezónu ich mala len tri.

Prečítajte si aj: Nemechek potvrdil zlepšujúcu sa formu a vyhral prvýkrát v sezóne