SC: Startovní listina na Daytonu 500 je kompletní!

V dnešních brzkých ranních hodinách byla sestavena kompletní startovní listina na zahajovací závod nejvyšší série NASCAR Sprint Cup. Závody Can-Am Duel rozhodly, v jakém pořadí jezdci vystartují do prvního závodu sezóny. Nic z toho se neobešlo, bez konfliktů. 

První řada byla stanovena již minulou neděli, pole position utrhl nováček Chase Elliott, který se tak stal historicky nejmladším pole sitterem na závod Daytona 500. Na startu se vedle něj postaví výrazně zkušenější Matt Kenseth. Chase Elliott se ale neoddává kde jakým oslavám, dle jeho slov, je mnohem důležitější kde skončíte, nežli kde začnete, což je pravda.

První Can-Am Duel vyhrál Dale Earnhardt Jr., následovaný Joeyem Loganem a Ryanem Blaneym. Během prvního kola kvalifikačního reje došlo ke dvěma větším incidentům. První nastal ve 43 kole z celkových 60-ti, kdy se do konfliktu dostali Cole Whitt a Michael McDowell. Cole Whitt tak vzhledem k defektům závod dokončil na posledním místě s třináctikolovou ztrátou.

K druhému incidentu došlo až na závěr závodu, kdy se se zdí potýkal Brian Scott, zatímco si zmiňovaný Earnhardt Jr. právě dojel pro své vítězství. Jezdci z prvního duelu se na startu Daytony 500 seřadí na lichých číslech.

Druhý Duel vyhrál Kyle Busch, za ním dojel do cíle Jamie McMurray a třetí skončil Kurt Busch. I tento souboj se neobešel bez konfliktu. Své si užil Jimmie Johnson, který se stal součástí jediné nehody v posledním kole. Do hromadné nehody se připletl například i Martin Truex Jr., Matt Kenseth nebo AJ Allmendinger. McMurray se po závodě přiznal, že se Johnsona snažil blokovat. Jimmie se na nehodu kouká trochu jinak: „Jamie se snažil předjet Kyla, nevyšlo mu to a potom se pokazilo hodně věcí najednou. Snažil jsem se z toho dostat ven, ale místo toho jsem skončil v plotu. Je to průšvih zničit si takhle auto pod bílou vlajkou, bylo to špatně.

Smůla ve druhém duelu potkala i Ryana Newmana, se kterým se ve 31. kole rozloučil motor a Newman musel odstoupit.

Samotný závod Daytona 500 nás čeká tuto neděli v 19:30, sledovat ho budete moci na některém ze streamů v sekci ŽIVÉ PŘENOSY, nebo na televizi Arena Sport. Další podrobnosti o závodním víkendu naleznete v našem závodním PREVIEW.

Chase Elliott (Fotografie: MotorBurn)

Chase Elliott (Fotografie: MotorBurn)

daleearnhardtjr-cropped_ixofwgsp2vv11paxzg2vo5cj7

Dale Earnhardt Jr. (Fotografie: Sportal)

CbjAywtVAAAieBx

Kyle Busch (Fotografie: Twitter)

STARTOVNÍ LISTINA

PoziceJezdec 
1Chase ElliottChevrolet
2Matt KensethToyota
3Dale Earnhardt Jr.Chevrolet
4Kyle BuschToyota
5Joey LoganoFord
6Jamie McMurrayChevrolet
7Ryan BlaneyFord
8Kurt BuschChevrolet
9Kevin HarvickChevrolet
10Carl EdwardsToyota
11Denny HamlinToyota
12Ty DillonChevrolet
13Kasey KahneChevrolet
14Kyle LarsonChevrolet
15Greg BiffleFord
16Danica PatrickChevrolet
17Chris BuescherFord
18Brian VickersChevrolet
19Ricky Stenhouse Jr.Ford
20Matt DiBenedettoToyota
21Austin DillonChevrolet
22Michael AnnettChevrolet
23Trevor BayneFord
24Landon CassillFord
25Brad KeselowskiFord
26Jimmie JohnsonChevrolet
27Regan SmithChevrolet
28Martin Truex Jr.Toyota
29David RaganToyota
30AJ AllmendingerChevrolet
31Clint BowyerChevrolet
32Casey MearsChevrolet
33Bobby LabonteFord
34Aric AlmirolaFord
35Brian ScottFord
36Michael WaltripToyota
37Paul MenardChevrolet
38Ryan NewmanChevrolet
39Michael McDowellChevrolet
40Robert Richardson Jr.Toyota

Logo - Tipovacka - kopie

Úvodní fotografie: FoxSports

Trackbacks for this post

  1. […] dvou set kolového kroužení z Pole Position vystartoval Chase Elliott. Na čele závodu mu to vydrželo pouhá tři kola, už ve čtvrtém […]

Napsat komentář