Rainbow Warrior slaví narozeniny

Narodil se 4. srpna 1971 ve Vallejo v Kalifornii. Se závoděním začal již ve věku pěti let. Dnes je živoucí legendou světa NASCAR a čtyřnásobným šampionem nejvyšší série, v níž nasbíral 92 vítězství.

Začátkem roku 2015 oznámil, že letošní sezóna bude jeho poslední. Co jeho rozhodnutí způsobilo můžete číst ve článku Jeff Gordon: „…žil jsem tento neuvěřitelný sen,…“, který jsme vydali v lednu. Původní vlnu zděšení vystřídala vlna úcty. Snad každý okruh v závodním kalendáři vzdává tomuto jezdci hold různým umístěním jeho jména na okruhu. Nicméně, fanoušci 24 nezoufejte! Jeff sice vystoupí ze závodního vozu, ale svět NASCAR jen tak neopustí. Více čtěte v únorovém příspěvku Gordon, Gordon, Gordon…

Další článek věnovaný tomuto jezdci sepsal kolega Jakub Smetana, který pro vás v prosinci minulého roku shrnul jeho kompletní kariéru v článku Nestárnoucí Jeff Gordon.

Gordon se beze sporu těší velkému zájmu, dnes je rozhodně den, kdy si pozornost zaslouží více než jindy. Přichystá jako narozeninové překvapení Jeff nějakou specialitu? V posledním závodě v Poconu dojel na skvělém třetím místě. Celkově mu (prozatím) bez jediné výhry patří dvanáctá příčka. To pro postup do Chase for the Cup stačí, tedy zatím.

My jsme si pro vás při příležitosti 44. JEFFOVÝCH NAROZENIN připravili malý test, přesněji potom 24 otázek o tomto jezdci, jak dobře znáte Jeffa Gordona?

Kvíz obsahuje 24 otázek, u každé otázky jsou čtyři možnosti. Správných odpovědí může být více.
Největšího znalce této legendy vyhlásíme zítra, čas projít si testem máte potom do dnešní půlnoci.

Hodně štěstí.
maxresdefault

 

Napsat komentář