North Wilkesboro bude hostit All-Star Race 2023

Speedway Motorsports a NASCAR ve čtvrtek oficiálně potvrdili, že se během jubilejní pětasedmdesáté sezóny odjede závod All-Star Race na legendárním oválu North Wilkesboro Speedway.

Bude se jednat o tří denní záležitost, která se uskuteční 19.-21. května 2023. North Wilkesboro Speedway je 0.625 míle dlouhý ovál a původně byl otevřen jako prašný již v roce 1947. Během pěti dekád zde bylo odjeto devadesát tři závodů nejvyšší ligy Cup Series, čtyři klání Xfinity Series a dva podniky Camping World Truck Series. Naposledy se zde jelo v roce 1996 a z vítězství se tehdy radoval Jeff Gordon. Na Victory Lane se zde dostali například i Richard Petty, Darrell Waltrip, Dale Earnhardt, Cale Yarborough a domácí hrdina Benny Parsons.

„All-Star Race je především závod pro fanoušky a nedokážu si představit lepší způsob jak oslavit pětasedmdesáté výročí NASCAR.“ řekl prezident Speedway Motorsports a CEO Marcus Smith. „Toto by se neuskutečnilo bez velké podpory spousty lidí včetně guvernéra Coopera, NASCAR, Dale Earnhardta Jr. a samozřejmě lidí z Wilkes County. Rozhodně to nebude jednoduché, ale díky tvrdě pracujícím lidem věřím v úspěšný návrat této legendární tratě.“

V návratu oválu se velmi silně angažuje již zmíněný Dale Earnhardt Jr., který se sám zúčastnil závodu CARS Tour Late Model na konci srpna. Právě během srpna se zde odjelo hned několik závodů lokálních soutěží. V září se měl odstranit původní asfalt a na konci října mělo následovat další kolečko závodů na prašném oválu.

Díky této novince však zůstane původní povrch a o další budoucnosti oválu se rozhodně až příští rok.

Během roku 2016 jsme vydali tento článek s aktuálními fotkami od urbex fotografa Sepha Lawlesse.  North Wilkesboro Speedway – idylka pro urbexery 26D7FEEB00000578-3006376-image-m-9_1427032614689-706x467

 Fotografie: CBCsports.com,Seph Lawless

Napsat komentář