NASCAR News #143

Seznam přihlášených All-Star Open Seznam přihlášených All-Star Race Seznam přihlášených Craftsman Truck Series

Štatistické okienko #51: Darlington Raceway

75 rokov NASCAR: Prehľad sezón 1999-2003

Sledovanost TV USA

  • NTS – 0,479 milionů diváků, rating 0.27
  • NXS – 1.271 milionů diváků, rating 0.74
  • NCS – 2.689 milionů diváků, rating 1.43

All-Star Race, která se poprvé odjede na North Wilkesboro Speedway, je v plánu již tento víkend. Do hlavního klání All-Star Race mají zajištění automatický postup jezdci, kteří se v roce 2022 a 2023 radovali z výhry v Cup Series. K těmto jezdcům se přidají minulí vítězové All-Star Race, dva postoupí ze sobotního klání All-Star Open a finální startovní pole doplní výherce ankety z webu NASCAR.com.

Závodní program začne v pátek kvalifikací. Nebude však klasického formátu jak ji známe, ale bude to soutěž mechaniků. O startovním pořadí dvou Heat závodů rozhodne čas pit stopu, při kterém vymění mechanici všechny čtyři pneumatiky. O sobotní noci se pojedou dva rozstřely na šedesát kol. Heat závody pak určí startovní pořadí na hlavní klání All-Star.V neděli pak bude na programu All-Star Open na sto kol. Hlavní klání bude na 200 kol a v polovině bude přestávka (počítají se jak žlutá, tak zelená kola a k dispozici bude možnost overtime).

Jezdci, kteří se utkají o milionový bonus a mají zajištěný postup: Christopher Bell, Ryan Blaney, Chase Briscoe, Chris Buescher, Kyle Busch, William Byron, Ross Chastain, Austin Cindric, Austin Dillon, Chase Elliott, Denny Hamlin, Kevin Harvick, Erik Jones, Brad Keselowski, Kyle Larson, Joey Logano, Tyler Reddick, Daniel Suarez, Ricky Stenhouse Jr., Martin Truex Jr. a Bubba Wallace.
Buckle Up South Carolina 200

Shriners Childrens 200

Goodyear 400

Fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář