Na čo sa tešiť pred sezónou 2023

Kalendár sa preklopil do nového roka a je len otázkou týždňov, kedy sa rozbehne ďalšia sezóna NASCAR. Sezóna, ktorá bude špeciálna, pretože bude 75. v histórií a my v nej môžeme očakávať veľké veci.

Daytona 500 – Napriek novým súbojom, novým miestam a pokračujúcemu kolotoču jazdcov, ktorí sa presúvajú z tímu do tímu, by mala byť Great American Race vždy najočakávanejšou udalosťou akejkoľvek sezóny NASCAR. V priebehu rokov sa mnohé stali klasikou, len málo z nich nás nudilo. Prejazd štvrtou zákrutou posledného kola Daytona International Speedway, v tesných až ohnivých súbojoch, odštartuje dlhú cestu za dôležitými bodmi v ďalšej sezóne.

NASCAR Cup Series 64th Annual Daytona 500

North Wilkesboro All-Star Race – Fanúšikovia jednej z najstarších tratí NASCAR sa nikdy nevzdali nádeje, že sa preteky vrátia na North Wilkesboro Speedway po tom, čo tu v roku 1996 pohárová séria jazdila naposledy. Trať chátrala a väčšina pretekárskej komunity na ňu zabudla. V máji sa vráti vo veľkom štýle a zorganizuje každoročnú All-Star Race, ktorej posledné ročníky neboli práve naplnené vzrušením. North Wilkesboro by to malo zmeniť.

Chicago Street Race – Môže to byť vzrušujúce, môže to skončiť sklamaním a môže to byť niekde uprostred. Akokoľvek sa to vyvinie, preteky naplánované na 2. júla budú pre NASCAR nesmierne významné a pritiahnu veľkú pozornosť. Jazdci NASCAR pretekajúci na brehu jazera Michigan s chicagskými mrakodrapmi týčiacimi sa nad hlavou? Jednoznačne niečo neobjavené, čo však chceme zažiť.

nascarinchicago

20 rôznych víťazov? – Sezóna 2022 priniesla 19 rôznych víťazov, čím vyrovnala historický rekord v jednej sezóne. Môže byť rok 2023 rovnako či ešte viac produktívny?

Kyle Busch a Richard Childres Racing – Tento nový pár bude na začiatku nového roka najsledovanejším tímom. Busch a majiteľ tímu Richard Childress, medzi ktorými to v minulosti niekoľkokrát vrelo, sa pokúsia obnoviť kúzlo, ktoré prinieslo šesť pohárových titulov pre RCR, keď Dale Earnhardt sedel za volantom Chevroletu #3. Kyle Busch navyše prichádza s povesťou jazdca, ktorý za viac než desať rokov nazbieral veľké úspechy s Joe Gibbs Racing.

busch-childress

Ty Gibbs a Noah Gragson v NCS – Dve najväčšie hviezdy zo série Xfinity sa na plný úväzok presúvajú do pohárových pretekov a budú sa chcieť čo najskôr presadiť. Úradujúci šampión Xfinity Series a jazdec, ktorý minulý rok vyhral najviac pretekov. Mladíci to môžu tento rok poriadne roztočiť.

Návrat Jimmieho Johnsona – Sedemnásobný šampión, teraz spolumajiteľ Petty GMS, sa plánuje vrátiť na trať v čiastočnom harmonograme pre tím Chevrolet. Jeho prvý štart je naplánovaný už na úvod sezóny počas Daytona 500. V pretekoch, ktoré už dvakrát vyhral.

AAA Texas 500 - Practice

Tyler Reddick a 23XI Racing – Reddick zažil minulý rok prelomovú sezónu s tromi víťazstvami pre Richard Childress Racing. Popri tom oznámil jednu z najväčších noviniek roka, keď informoval, že v sezóne 2024 prejde do 23XI Racing. Okamžite sa objavili špekulácie, že sa vypracuje nejaký druh dohody, aby Reddick prišiel do 23XI skôr, už na sezónu 2023. To sa stalo a jeho pokrok v jednom z najviac rastúcich tímov tohto športu bude tento rok veľkým príbehom.

NASCAR v Le Mans – NASCAR si pripíše účasť na 24 hodín Le Mans, najväčších vytrvalostných pretekoch na svete, prvýkrát od roku 1976. Hendrick Motorsports postaví Camaro v rámci programu „Garage 56“ v pretekoch 10. – 11. júna. Šéfom posádky nie je nikto iný ako Chad Knaus. Zostava jazdcov zatiaľ nebola oznámená, ale očakáva sa, že sa v tíme objaví známy Mike Rockenfeller. Za možnosti sa považujú bývalí jazdci Hendricka Jeff Gordon a Jimmie Johnson.

NASCAR Sebring Announcement

fotografie: NASCARmedia.com

Trackbacks for this post

  1. […] Prečítajte si aj: Na čo sa tešiť pred sezónou 2023 […]

Napsat komentář