CWTS: Titul slaví Erik Jones

Poslední díl tajenky o titul šampiona Camping World Truck Series se odehrál již tradičně na floridském oválu Homestead-Miami Speedway. V roli lídra šampionátu sem přijížděl Erik Jones s devatenácti bodovým náskokem na Tylera Reddicka, třetí Matt Crafton měl ztrátu třiceti dvou bodů a tak měl už takřka nulové šance. Jonesovi stačilo aby dojel do patnáctého místa a titul měl jasný. Závod nakonec vyhrál Matt Crafton.

Homestead-Miami Speedway je jeden a půl mílový ovál, na kterém se závod série Trucků jezdí pravidelně od roku 1996. Dojezdům vévodí Kasey Kahne (1.00), Denny Hamlin (2.00) a Scott Riggs (4.00). Jediný Kyle Busch zde dokázal vyhrát dva závody. Do vozu se po dvou měsíční pauze vrátil Austin Theriault, který těžce havaroval v závodě Rhino Linings 350 a několik dní si poležel v nemocnici.

NASCAR Camping World Truck Series Ford EcoBoost 200

První řadu na závod Ford EcoBoost 200 si v kvalifikaci vyjeli Matt Crafton (167.551 mph) a John Hunter Nemechek (167.002 mph). Ten chtěl tímto závodem vyjádřit památku svého strýčka (Johna Nemechka), který zde na ovále v roce 1997 tragicky zahynul ve voze #8.

Kandidáti na titul Reddick a Jones startovali ze čtvrtého, respektive pátého místa.Vedení se po startu ujal Crafton, ihned ho následoval Reddick a Suarez. Hned ve druhém kole poslal Mingus do lemující zdi Brandona Jonesa. Tato šlamastika se obešla bez žluté fáze, ale to dlouho nevydrželo – ve čtvrtém kole se na zadní rovince zastavil vůz Brandona Browna.

Restart se nejlépe povedl Nemechkovi a probojoval se zpátky na druhé místo, Erik Jones jel ze začátku opatrně, protože případné zamíchání se do nějaké nehody by mu znemožnilo slavit titul, a pohyboval se kolem první desítky. Ve třicátém kole se do čela skvělou jízdou dostal Nemechek.

Delší zelená fáze přinutila piloty k zastávkám při závodním tempu. Pomalejší zastávku zaznamenal Nemechek a propadl se na druhé místo. Ve vedení v tu chvíli byl Suarez, ten se ale v 67. kole dostal do smyku při předjíždění pomalejšího pilota o kolo zpět.

O čelní pozice se nejvíc prali Crafton a Nemechek, několikrát si prohodili své pozice, ale od 89. kola si Crafton své místo pohlídal, a s pěti vteřinovým náskokem si dojel pro své šesté vítězství v letošní sezóně, a jedenácté v kariéře.

V poklidném závěru závodu se Erik Jones dokázal prokousat až na místo šesté, a tak automaticky mohl začít slavit titul bez ohledu na to, jak dojede Reddick.