Byron nazval Logana idiotom! „Nenechám sa šikanovať,“ povedal v rozhovore víťaz

Po konci nedeľných pretekov v Darlingtone lomcovali dvoma pretekármi emócie. William Byron si po Loganovom ťahu v samom závere nebral servítku pred ústa a jeho počínanie označil za hlúpe.

Súboj Joey Logana s Williamom Byronom možno nebol počas throwback víkendu na Darlington Raceway tým najočakávanejším, no niekedy záverečné súboje neponúkajú mená, aké by sa čakali. S dôrazom na víťazstvá pre postup do play-off a bojom mnohých tímov o to, aby boli stále dobré aj s novým autom, musia jazdci bojovať o víťazstvá, vždy keď dostanú príležitosť. Byron bojoval o svoju tretiu výhru v sezóne, Logano chcel triumfovať po 40 podujatiach.

Prečítajte si aj: Logano ukončil dlhé čakanie na výhru

NASCAR Cup Series Goodyear 400

Logano sa rozčúlil, keď ho Byron 26 kôl pred koncom pritlačil ku bariére v druhej zákrute pričom obaja bojovali o vedenie. To je dôvod, prečo bol Logano ochotný poraziť súpera na trati, aby sa v posledných kolách ujal vedenia. „Ak ste ochotný v ceste za výhrou vytlačiť súpera na bariéru, otvorili ste dvere pre odvetu. Je to to, čo musíš urobiť? Áno, v takejto situácii to musíte urobiť. Nenecháte sa tlačiť. Nenechám sa šikanovať, toľko vám poviem. Takto funguje šport. Náš šport takto funguje už roky,“ povedal po pretekoch víťaz.

Jazdec Penske Racing priznal, že by tento krok v závere nespravil, ak by sa predtým Byron nedostal do vedenie takýmto spôsobom. „Pokúsim sa pretekať čistejšie a pokúsim sa predbiehať iným spôsobom, ale v tom momente som vedel, že existuje jeden spôsob, ako si zaručiť víťazstvo, takže som v tom momente urobil tento manéver,“ dodal.

NASCAR Cup Series Goodyear 400

Byron v rozhovore pre FS1 po pretekoch bagatelizoval, ako získal vedenie od Logana. „Boli sme naozaj blízko pri druhej zákrute a myslím si, že ho to vystrašilo. Bol priamo pri bariére a ja som sa dostal do vedenia,“ povedal Byron. „Je to len idiot. Robí tieto veci neustále. Videl som to urobiť ho aj u iných chlapcov.“

Po incidente 26 kôl pred koncom sa Logano snažil dostihnúť a predbehnúť Byrona. Tesne pred nájazdom pod biele vlajky, na výjazde zo zákruty vrazil do zadného nárazníka svojho súpera, čím Byrona vystrelil ku bariére a dostal sa do vedenia, ktoré už udržal. Jazdec Hendrick Motorsports po prepade na trináste miesto zúril. „Nevidím, čo je iné. Robí to každému. Nenechal nás ani poriadne dokončiť preteky. Ide do zákrut aj o 10 míľ za hodinu rýchlejšie. To je hlúpe,“ doplnil.fotogaléria: NASCARmedia.com

Napsat komentář