Zdravotný stav Chrisa Hackera bol po nehode kritickejší ako sa zdalo

Dopravná nehoda, ktorej účastníkom bol pretekár Chris Hacker sa napokon ukázala vážnejšia, ako sa pôvodne zdalo. Jeho stav sa zmenil, CT vyšetrenie ukázalo početné vnútorné zranenia a bol urýchlene prevezený na pohotovostnú prieskumnú laparotómiu.

Chris Hecker, ktorý v minulej sezóne absolvoval tri preteky v NASCAR Xfinity Series a päť v Truck Series, bol vo štvrtok na ceste do Daytony účastníkom vážnej dopravnej nehody. Na sociálnej sieti X zverejnil, že druhé auto prešlo cez stredný pruh a čelne narazilo do jeho Mustanga. Chrisa previezli do zdravotného strediska Prisma Health Medical Center v Columbii v Južnej Karolíne, kde podstúpil urgentnú operáciu. Hoci CT vyšetrenie ukázalo početné zranenia, bol v stabilizovanom stave a očakávalo sa, že sa úplne zotaví. Situácia sa však skomplikovala a Hackerovi išlo o život.

 

„Napriek tomu, že v stredu pri prevoze do nemocnice pri nehode upadol do bezvedomia, pôvodne si mysleli, že vyviazol len s možným otrasom mozgu a niekoľkými reznými ranami a modrinami. Chris bol extrémne otrasený, ale v skutočnosti bol schopný zavolať cez FaceTime svojej rodine a mne z ambulancie. Dokonca aj prvých pár hodín v nemocnici bol v dobrej nálade a dúfal, že ho prepustia v ten istý alebo nasledujúci deň. Tento optimizmus sa rýchlo zmenil po výsledkoch jeho CT vyšetrenia, ktoré ukázalo, že jeho stav je kritický. Ukázal početné vnútorné zranenia a bol urýchlene prevezený na pohotovostnú prieskumnú laparotómiu,“ napísal na X jeho známy Nathan Blasdell.

Ukázalo sa, že Chris mal nasledujúce zranenia:

⁃ Viacnásobné zlomeniny hrudníka v chrbtici: T1, T2, T3 a C7 (nájdené počas MRI)

⁃ Prasknutá slezina, ktorá musela byť odstránená.

⁃ Skolabované pľúca

⁃ Vnútorné krvácanie

⁃ Roztrhnutá oblička a nadoblička

„Po odstránení sleziny bol stabilizovaný, ale museli mu zaviesť nazogastrickú sondu, keďže odo dňa nehody nemohol sám jesť. Všetci dúfame, že to bude zajtra odstránené. Stále je v nemocnici a stále presne nevieme, kedy sa bude môcť vrátiť domov. Robí pokroky, ale určite ho čaká dlhé zotavovanie. Napriek tomu má obrovské šťastie, že je tu stále s nami. Chris a jeho rodina boli ohromení podporou, ktorú dostali. Prečítali si správy a komentáre a skutočne to pre nich znamená celý svet. Obrovská vďaka všetkým, ktorí sa ozvali,“ doplnil Blasdell.

V auguste 2023 bol Hacker obvinený z DWI (jazda pod vplyvom alkoholu) a ďalších priestupkov súvisiacich s dopravou po tom, čo polícia v Huntersville uviedla, že ho zastavila za neprimeranú rýchlosť na I-77 North. Hacker počas leta dostal pozastavenie na štart v pretekoch NASCAR a trest mu bol v októbri zrušený. V deň nehody Hacker na sociálnych sieťach zdieľal, že bol šesť mesiacov triezvy. „6 mesiacov triezvy, 6 mesiacov zdravý. Nemôžem poďakovať všetkým, ktorí ma na tejto ceste dostatočne podporovali,“ povedal.

Veríme, že Chris sa dá čoskoro dokopy a v blízkej dobe ho uvidíme opäť na trati.

fotografie: X.com/nateismfof

Napsat komentář