Závodní okruh New Hampshire Motor Speedway

new hampshire
Klasický asfaltový (naleznete zde i žulový podklad) ovál ležící v Loudonu, New Hampshire se řadí mezi standardní jedno-mílové okruhy. Chcete-li přesná čísla, je to 1,058 míle (1,703km). Závodiště si hrdě nese přezdívku „Magic Mile“(Kouzelná/Magická míle) a to díky elegantní vlastnosti změny oválové trati na klasickou trať. Ta má potom 2,6 kilometru.

Klopení zde neočekávejte kdo ví jaké, tato ploštice mezi okruhy má rovinky klopené jedním stupněm a zatáčky od dvou do dvanácti.

Stavět se zde začalo v srpnu roku 1989, dokončeno bylo za krátkou dobu a tak mohl být areál poprvé otevřen již 5. června 1990. Od roku otevření do roku 2007 nesla trať název New Hampshire International Speedway.

Dnes se do Loudonu kromě tří sérií NASCAR vrací i závody IZOD a odehrává se zde i Global Rallycross Championship. Veškeré závodní události může sledovat až 96.000 fanoušků.

Inaugurační závod tehdejšího Winston Cupu se zde odjel v červenci roku 1993. V roce 2009 byl  představen maskot trati Milo (los v požárním obleku s helmou). Ten se účastní prakticky všech závodních víkendů.

SYLVANIA 300 new_hamphire_motor_speedway 2 new_hamphire_motor_speedway

 

Trackbacks for this post

Napsat komentář