Závodní okruh Chicagoland Speedway

chocagolandDalší ovál ze série jeden a půl mílovek se nachází nedaleko města Joliet ve státě Illinois, jihozápadně od Chicaga. Okruh navíc leží poměrně blízko nejznámější silnice na světe – Route 66.

Jak již bylo řečeno, asfaltový ovál má 1,5 míle (2,4 km), klopení rovinek je na přední rovince jedenáct stupňů a na zadní pět. Zatáčky jsou klopeny osmnácti stupni.

Závodní okruh se začal stavět v roce 1999, patří tedy mezi ty mladší ovály v závodním kalendáři. Otevřeno bylo se slávou v červenci roku 2001. Náklady na výstavbu byly poměrně vysoké – 130 milionů amerických dolarů. Kapacita tribun dnes činí 75 000 míst. Na přilehlé parkoviště se jen tak pro zajímavost vejde 30 000 vozů.

Na okruh se pravidelně vrací všechny tři nejvyšší série NASCAR, ARCA nebo i série Traxxas TORC. V minulosti zde závodily vozy IZOD IndyCar série nebo také IROC.

FOTOGALERIE

chicagoland speedwa 2 chicagoland speedwa1y chicagoland speedway

 

 

 

Trackbacks for this post

  1. […] Chicagoland Speedway je okruh ležící nedaleko města Joliet, jedná se o klasickou jeden a půl mílovku, na asfaltovém oválu naleznete nejvyšší klopení osmnáct stupňů. Ovál patří mezi mladíky v závodním kalendáři, poprvé si zde nejvyšší série NASCAR Sprint Cup odkroužila závod v roce otevření – tedy v roce 2001. Více o okruhu čtěte ZDE. […]

Napsat komentář