Suspendace Kurta Busche

Jenom pouhé dva dny před úvodním podnikem sezóny – Daytonou 500 byl suspendován Kurt Busch. Asi tou nejhorší zprávou nejen pro Kurta ale i jeho celý tým je fakt, že suspendace byla nařízena na dobu neurčitou. Důvod – vyšetřování a především rozsudek v otázce domácího násilí, kterého se jezdec měl dopustit minulý rok v září na své přítelkyni. 

V pátek vydal soud konečné rozhodnutí, které potvrzuje, že Kurt Busch měl skutečně téměř uškrtit nyní již ex-přítelkyni Patricii Driscoll. Kurt Busch by se prý podle soudu navíc podobného jednání mohl dopustit v budoucnosti znovu. NASCAR rozhodl, že by Kurtu Buschovi za těchto podmínek nemělo být dovoleno závodit, charakter zjištěných závěrů je prý až příliš vážný.

„Kurt Busch i jeho tým Stewart-Haas Racing jsou si plně vědomi našeho postavení a chápou, proč bylo učiněno toto opatření. I nadále budeme respektovat postup a jednání příslušných orgánů.“ Zní z vedení NASCAR.

Celkem dvaceti pěti stránkový dokument vydaný soudním komisařem Davidem Jonesem vysvětluje, proč bylo napadení ze strany Kurta Busche více než pravděpodobné. Záznamy obsahují i detailní popis onoho škrcení  i rozbití hlavy Patricie o zeď. Busch od počátku vyšetřování popírá, že ke konfliktu došlo, nicméně soudce dal za pravdu Driscoll. Její verze prý byla mnohem důvěryhodnější. Přesto soud nevidí Busche jako typického násilníka, který by násilí používal úmyslně. Jeho chování prý mohlo pramenit z frustrace. Nicméně, co se stalo jednou, se prý může opakovat. Podle soudce Jonese je pravděpodobné, že Kurt má tendence ztrácet sebekontrolu a to může pramenit i z povahy povolání závodního jezdce.

„Jsem ráda, že NACAR vydal toto rozhodnutí, ukazují, že domácí násilí rozhodně není věc, která by se měla přehlížet.“ Řekla Driscoll. Nutno podotknout, že toto není první suspendace pro Kurta Busche. V roce 2012 byl suspendován kvůli napadení reportéra, více v minulosti byl také suspendován v roce 2005.

Advokáti Kurta Busche podali ihned odvolání a návrh na opětovné otevření celé záležitosti. Je tedy pravděpodobné, že se celá situace povleče ještě dalších pár měsíců.

Tým Stewart-Haas Racing prozatím do prázdné 41 usadil Regana Smithe. Kdy uvidíme zpátky na trati Kurta Busche je momentálně ve hvězdách.

Napsat komentář