Supra nahradí Camry v Xfinity Series

Poprvé od vstupu Toyoty do druhé ligy NASCAR uvidíme jiný model než Camry.

Vedení Toyoty společně s Kylem Buschem a Christopherem Bellem představili ve čtvrtek večer v Daytoně novou Supru pro nadcházející sezónu Xfinity Series. Podtrhl se tím trend nasazovat místo klasických civilních vozů spíše sportovní modely.  Chevrolet nedávno přestoupil na Camaro a Ford od nadcházející sezóny přechází na Mustang. „Když se řekne Toyota, mnoho nadšenců si jako první vybaví Supru.“ řekl místopředseda marketingu pro Toyotu, Ed Laukes. „Návrat Supry do komerční výroby je velká novinka, a teď ji navíc budeme vídat v největším americkém odvětví motorsportu.“

Model Camry byl zastoupen v obou nejvyšších sériích od vstupu Toyoty do NASCAR roku 2007. V Camping World Truck Series jezdí model Tundra. V Xfinity Series získala Toyota čtyřikrát titul šampiona značek, dva šampionáty mezi jezdci a zíkala sto čtyřicet dva výher.

„Když mi Ed Laukes řekl, že se Supra vrací zpět, nemohl jsem tomu ani uvěřit. Supra je ikonické a cool auto, a že ji budeme mít v šampionátu NASCAR je pro ní skvělá marketingová věc. Doufám, že budu první jezdec, který ji dostane na Victory Lane!“ říká Kyle Busch. „Ale myslím, že další jezdci Toyoty mají zálusk na to samé.“ dodal.

Poprvé Supru uvidíme na závodním oválu v Daytoně 16. února příštího roku.

Xfinity_Supra_010 Xfinity_Supra_Hickory_003 Xfinity_Supra_Hickory_010Fotografie: NASCARmedia

Napsat komentář