Štatistické okienko #8: Martinsville Speedway

Víkend plný nočného pretekania na najkratšej trati v kalendári NASCAR ponúkol opäť obrovskú šou. Ponúkame tradičný pohľad na zaujímavosti z víkendového diania na „Paperclip“.

NASCAR CUP SERIES (Blue-Emu Maximum Pain Relief 400)

Kyle Busch išiel svoje 500. preteky NASCAR Cup Series vo voze značky Toyota.

 • William Byron vybojoval svoju štvrtú výhru v kariére. Presná polovica z nich prišla v posledných štyroch týždňoch, na prvé dva triumfy potreboval 148 štartov.

Byron prekonal najvyšší počet kôl v čele jedných pretekov v troch z posledných štyroch podujatí (Atlanta 111, Richmond 122, Martinsville 212).  V prvých ôsmych podujatiach sezóny strávil vo vedení 482 kôl, čo je jeho nové maximom v jednej sezóne (28 pretekov je stále pred nami).

Austin Dillon vybojoval svoj druhý TOP5 finiš v sezóne, čím vylepšil svoju bilanciu z minulej sezóny.

Ross Chastain získal prvý finiš v TOP5 na short track trati a s piatimi TOP5 je najlepší v tejto štatistike v sezóne 2022.

• Deviatym miestom vybojoval Chase Briscoe svoj tretí TOP10, čím vyrovnal počet zo svojej nováčikovskej sezóny vlani.

• Podľa FOX strávil Hendrick Motorsports v Martinsville vo vedení už 10,000 kôl v histórii. HMS sa stal prvým tímom, ktorý na niektorej trati Cup Series strávil 10-tisíc kôl.

Prečítajte si aj: V pokojných pretekoch zavŕšil Byron víkendové double

GettyImages-1390573609

NASCAR XFINITY SERIES (Call 811 Before You Dig 250)

• Preteky sa pri 16 žltých fázach išli až počas 100 kôl v pomalom tempe, čo je nový rekord trate.

Brandon Jones zvíťazil prvýkrát od podujatia v Darlingtone v roku 2020, čím ukončil 50-pretekové čakanie na výhru. Bola to jeho piata výhra v XS v kariére.

Landon Cassill si druhým miestom vybojoval najlepší finiš v kariére. V tejto sezóne má už dve umiestnenia v TOP5, pred touto sezónou mal jediné.

AJ Allmendinger naďalej zostáva jediným jazdcom, ktorý finišoval v TOP10 v každom podujatí sezóny 2022. Navyše vybojoval bonus v rámci Dash4Cash, jeho druhý v kariére.

Austin Hill zažíva výborný štart do sezóny, keď vybojoval svoj štvrtý TOP5 finiš.

Sam Mayer má na konte tri umiestnenia v najlepšej päťke. V prvých 23 štartoch mal jedno.

• Napriek záverečným problémom strávil Ty Gibbs vo vedení pretekov 194 kôl, čo je po týždni vylepšenie jeho kariérneho maxima. V posledných dvoch podujatiach Gibbs viedol 311 z 511 kôl.

Dale Jr. skončil pri svojom jedinom štarte sezóny na 11. mieste. V posledných piatich štartoch v XS skončil zakaždým v TOP15 a trikrát dokonca v TOP5.

Stefan Parsons viedol 5 kôl, čo boli prvé kolá vo vedení v jeho XS kariére.

David Starr skončil v druhom segmente na skvelom 5. mieste, čím vybojoval rovnaký počet bodov, ako v prvých šiestich štartoch v 2022 dokopy.

Prečítajte si aj: Dramatický finiš druhého overtimu s triumfom Jonesa

NASCAR Xfinity Series Call 811 Before You Dig 250 powered by Call 811.com

NASCAR TRUCK SERIES (Blue-Emu Maximum Pain Relief 200)

William Byron vybojoval svoje ôsme víťazstvo pri 26 štarte v Truck Series, víťazná úspešnosť je 30,8%.

Byron štartoval do pretekov z 32. miesta. Len tretíkrát v histórii celej série sa stalo, že víťaz stál na štarte mimo TOP30. Ide o najhoršie umiestnenie víťaza na štarte podujatia Truck Series od februára 2005.

• Len vo svojom druhom štarte v sezóne vybojoval Johnny Sauter druhé miesto. To je jeho najlepší výsledok od druhých pretekov sezóny 2020.

Kyle Busch vybojoval tretím miestom svoj desiaty pódiový finiš za sebou. V posledných 25 štartoch v truckoch skončil v TOP3 v 23 prípadoch.

Chandler Smith si pripísal štvrtý finiš v TOP10 za sebou, čo je jeho najdlhšia séria v kariére.

Prečítajte si aj: Byron ovládol nočné podujatie Truckov v Martinsville

GettyImages-1390190148

zdroj: twitter.com/joe_srigley, twitter.com/DustinAlbino

fotografie: NASCARmedia.com

Napsat komentář