SC: Sprint Showdown ovládl Roush Fenway Racing

Závodní show menších rozměrů než-li All-Star race, která nás teprve čeká, se nesla v barvách týmu Jacka Roushe. Hned dva segmenty totiž vyhráli stoupenci Roushova týmu. V prvním se blýskl Trevor Bayne a v druhém Greg Biffle.  

Na samotném startu závodu se do první pětice seřadili Chase Elliott, Austn Dillon, Ryan Blaney, AJ Allmendinger a Trevor Bayne. Vypsáno bylo celkem padesát kol, první segment čítal dvacet kol. Po startu si vedení pohlídal Elliott, který za sebou nechal Blaneyho a Dillona a pohodlně vedl patnáct kol z dvaceti. Na dalších pozicích vyhlíželi šance Allmendinger, Stenhouse, Bayne, Larson, Menard a Biffle. Právě Biffle si přitom stihl týmu postěžovat na chování svého vozu v zatáčkách.

Po úvodním vzrušení, kdy na drobný kontakt nedali dopustit Larson a Bayne, jsme až do šestnáctého kola neviděli žádnou kolizi. Problémy právě v šestnáctém kole potom měl Michael McDowell, který se ve smyku podíval na trávu. Přerušení rozhodně nenadchlo Elliotta, který už se tak trochu viděl na cílové čáře jako první.

Ci_j2ogVEAABih4

Během zastávek u mechaniků musely týmy pamatovat na povinnost výměny minimálně dvou kol. Ani po restartu se ale čelo závodu nevyměnilo, první byl Elliott, druhý Blaney a třetí Dillon. Po restartu přišla ke slovu poslední kola, během toho finálního se vedoucí jezdci prali o vedení trojřad, na první místo se vyhoupl Bayne, ale Elliott mu nechtěl dát nic zadarmo. První segment byl považován za ukončený a dle foto-finiše byl rychlejší po boku Chase Elliotta právě zmiňovaný Trevor Bayne.

Během posledního restartu přitom dle slov vedení NASCAR Ryan Blaney porušil pravidla a byl penalizován přesunem na chvost jezdeckého pole. První řadu obsadila již známá jména Elliott a Dillon.

V sedmém kole druhého dvaceti kolového segmentu se ujal vedení Biffle, který se z výhry v Showdownu radoval i minulý rok a ihned si na druhého Kyla Larsona začal budovat náskok. Austn Dillon se začal propadat, protože jeho pneumatika řádně neseděla na místě. Třetí kroužil Almirola, následován Allmendingerem a Elliottem. Až šestý kroužil Dillon.

Biffle si do závěrečných kol druhého segmentu přivezl náskok přes dvě vteřiny. Čtyři kola před cílem se do horní lemující zdi opřel Almirola, ale závod nebyl přerušen a Greg Biffle si tak mohl dojet pro svou vstupenku do závodu All-Star.

Ci_jkLXVAAALB3z

Na finálních deset kol (kdy jezdecké pole bylo ochuzeno o Bayna a Biffla) zvolily týmy různé strategie, většina ale spoléhala na výměnu všech čtyř kol. I v tomto případě byli jezdci dodatečně zavoláni zpět na Pit Road, kde jim komisaři přepočítávali matice na kolech. První místo si pohlídal Larson a začal s budováním náskoku na druhého Elliotta. Třetí kroužil AJ Allmendinger a za ním Ryan Blaney.

V posledních kolech se odehrála úžasná bitva mezi Elliottem, Larsonem a také Blaneym. Právě Elliott a Larson po výměně pozic bok po boku v kontaktu protnuli cílovou pásku. V závěrečné části Showdownu zvítězil Kyle Larson a přidal se tak k pánům z týmu Jacka Roushe, kteří doplní line up v závodě All-Star.

Zároveň byla vyhlášena volba fanoušků, kteří zvolili Danicu Patrick a Chase Elliotta.

Závod All-Star bude odmávnut v noci kolem 03.30, kdo chce sledovat závěrečnou show, nechť si nastaví budíka.

Fotografie: Twitter/NASCAR/RFR

Napsat komentář